جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹
آغاز فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی که از عصر دیروز وارد استان شده، از دیشب فعالیتش را در اکثر نقاط استان آغاز کرده است.
محمود دیاینی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: هم اکنون آسمان اکثر نقاط استان ابری تا نیمه ابری است و بارش باران در شهرهای خاش، ایرانشهر، مهرستان، نیکشهر، سراوان، بمپور و راسک به صورت پراکنده در حال باریدن است.

وی ادامه داد: بررسی و تحلیل تصاویر ماهوارهMeteosat  نشان می دهد که ضخامت و تراکم ابرهای سامانه بارشی در اکثر نقاط استان به ویژه نواحی مرکزی و نیمه جنوبی استان در حال افزایش است و رفته رفته تا ساعات آینده بارش ها با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

دیانتی گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی سامانه بارشی تا پنج شنبه در استان فعال است به طوریکه انتظار می رود در شهرستان زاهدان، به ویژه نواحی غربی نیز شاهد بارش های نه چندان قابل توجه اما مطلوب باشیم.

وی با بیان اینکه هسته بارش ها در نیمه جنوبی و جنوب شرق استان متمرکز است، افزود: با توجه به خروجی نقشه ها احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی وجود دارد.

این مسئول ادامه داد: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۶۶


ارسال