سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره):
بیش از 72 میلیارد ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان در سیستان و بلوچستان هزینه شد
 
محمدرضا میری گفت: این نهاد حمایتی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 72 میلیارد ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان مددجو و غیرمددجو استان هزینه کرد.
محمدرضا میری در گفت وگو با عصرهامون، با اشاره به بهره مندی 18 هزار و 219 نفر کودک زیر 5 سال از خدمات رفع سوء تغذیه این نهاد در استان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 72 میلیارد ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان مددجو و غیرمددجو در سیستان و بلوچستان هزینه کرد.

وی بیان اینکه رفع سوء تغذیه این کودکان با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت، تصریح کرد: این کودکان با بررسی مرکز بهداشت شهرستان ها،  به کمیته امداد معرفی و پس از طی مراحل و بررسی های لازم برای اطلاع از تمکن مالی توسط این نهاد، از این طرح بهره مند شدند.

وی ادامه داد: در این طرح، وضعیت رشد این کودکان هر 6 ماه یک بار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی پایش می شود؛ همچنین این طرح کودکانی که زیر پوشش کمیته امداد نباشند، را شامل می شود و آموزش های لازم به مادران این کودکان نظیر اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد ،شناسایی مواد غذایی مفید و مغذی ،نحوه طبخ و نگهداری بهداشتی غذا و غیره توسط کارشناسان بهداشت ارائه خواهد شد.

میری از اجرای این طرح در بیشتر شهرستان های استان در سال جاری خبر داد و گفت: طبق روال جاری، کمیته امداد برای مددجویان تحت حمایت خود هم کلاس های آموزشی بهداشت برگزار می کند و طی آن زنان سرپرست خانوار،دانش آموزان و سالمندان از این آموزش ها در زمینه های بهداشت فردی، تغذیه سالمندان، مراقبت از بیماری های دوره سالمندی، مراقبت های بهداشتی دانش آموزان و غیره بهره مند می شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سبدهای غذایی به منظور وزن ‌گیری مطلوب و بهبود تغذیه مادران باردار در زمان بارداری و شیردهی و ارتقای سطح سلامت آنان به ویژه در مناطق محروم و مرزی، كاهش تولد نوزادان كم وزن و ارتقای سطح سلامت نوزادان متولد شده اجرا می شود که در این راستا 233 زن باردار و شیرده تحت حمایت کمیته امداد مشمول دریافت سبد غذایی با سرانه 100 هزار تومان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال هستند.گ

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۶۸


ارسال