چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد
تداوم عملیات اجرایی طرح احداث بزرگراه میرجاوه_ زاهدان_ بم
 
عطا الله اکبری از تداوم عملیات اجرایی طرح احداث بزرگراه میرجاوه ـ زاهدان ـ بم خبر داد.
عطا الله اکبری در گفت وگو با عصرهامون، با بیان اینکه محور زاهدان_ بم از محورهای شریانی و پر تردد استان و احداث آن در اولویت اول طرح است، گفت: تکمیل این پروژه باعث کاهش چشمگیر تصادفات و کاهش زمان سفر و صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: طول این پروژه 298 کیلومتر شامل محور زاهدان_ بم به طول 186 کیلومتر، کمربندی زاهدان به طول 28 کیلومتر و محور زاهدان_ میرجاوه به طول 84 کیلومتر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 3 قطعه به طول 102 کیلومتر از زاهدان به سمت بم در حال احداث است که 41 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و سایر قطعات تا انتهای حوزه استحفاظی به سمت بم مطالعه شده؛ همچنین طرح کمربندی زاهدان و محور زاهدان_ میرجاوه نیز در دست مطالعه است.

اکبری سال شروع این طرح را 1387 عنوان کرد و گفت: قطعه یک سال 87 و قطعات 2 و 3 در سال 89 آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تعداد قطعات این طرح 9 قطعه است، تصریح کرد: هم اکنون پیشرفت فیزیکی کل طرح 27 درصد است و تا پایان سال گذشته، 7/9 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اعتبار مورد نیاز برای اتمام این طرح را 7 هزار و 370 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در حالی 35/91 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای این طرح مصوب شده که 160 میلیارد ریال فقط مطالبات پیمانکاران است.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده  و علیرغم کمبود شدید اعتبارات تا پایان سال جاری، 28 تا 30کیلومتر دیگر از محور به بهره برداری خواهد رسید که در این صورت 70 کیلومتر از زاهدان تا نصرت آباد به صورت بزرگراهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ باقیمانده مسیر تا شهر نصرت آباد 32 کیلومتر است که در سال 99 به بهره برداری خواهد رسید. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در صورت تقویت منابع اعتبار تا پایان سال آینده، قطعه 3 بطول 103 کیلومتر از زاهدان تا نصرت آباد به صورت بزرگراه مورد بهره برداری قرار می گیرد که این مهم از جمله اولویت های حوزه مأموریت اداره کل راه و شهرسازی در شمال استان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۸۰


ارسال