شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰
فرماندار دلگان:
انتخابات مجلس یازدهم تجلی گر وحدت و انسجام ملی ایرانیان خواهد بود
 
مجتبی شجاعی گفت: انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی تجلی گر وحدت، اخوت، همبستگی و انسجام ملی ایرانیان خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی،فرماندار دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به برگزاری انتخابات دوم اسفندماه، بیان کرد: بر حسب قانون انتخابات هیچ یک از مدیران و کارکنان دستگاههای اجرائی حق تبلیغ بر له و علیه داوطلبان انتخاباتی را ندارند.

وی افزود: رعایت اصل بی طرفی و اجرای قانون و تلاش برای برگزاری سالم و باشکوه انتخابات مورد توجه است؛ تمام ارکان نظام اعم از دولت، شورای نگهبان، هیئت های اجرائی و نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی و قضایی به صلابت، شکوه و عظمت نظام و سلامت انتخابات و حضور پرشور، حماسی و حداکثری مردم در این عرصه می اندیشند.

این مسئول تصریح کرد: تلاش برای جذب حداکثری و دفع حداقلی و حرکت کردن در مسیر قانون و گام برداشتن برای بالا بردن مشارکت مردم به عنوان یک اصل در نظام شکوهمند اسلامی ایران محسوب می شود که مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری است.

فرماندار دلگان ادامه داد: همه اقشار جامعه اعم از علما و معتمدان و سران قبائل و طوائف و نخبگان و دانشگاهیان، فرهنگیان، نخبگان جامعه و غیره بایستی به سهم خود برای بالا بردن شاخص های مشارکت مردم در صحنه انتخابات و تلاش برای عزتمندی و اقتدار ایران سربلند بکوشند.

وی گفت: انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی تجلی گر وحدت، اخوت، همبستگی و انسجام ملی ایرانیان خواهد بود و مردم شهرستان ولائی دلگان همگام با سایر هم استانی ها در سیستان و بلوچستان اتحاد و یکپارچگی خود را با حضور پرشور در انتخابات به نمایش می گذارند.

شجاعی تصریح کرد: انتخابات امری مردمی بوده و خود مردم بهترین ناظر بر انتخابات هستند و وظیفه همه دست اندرکاران انتخابات ایجاد زمینه لازم برای حضور هرچه بیشتر مردم در عرصه انتخابات است.

این مسئول افزود: رای مردم نزد ما مسئولین امانت بوده و یکی از حقوق مسلم مردم بر عهده ما این است که از آرا آنان صیانت و انتخاباتی سالم و بدون هر گونه جانب‌داری مسئولین برگزار شود.

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت انتخابات در نظام جمهوری اسلامی و ضرورت سلامت و صحت انتخابات، ادامه داد: اعضای هیأت اجرائی و نظارت و ستاد انتخابات شهرستان به دو اصل امانتداری و اصل بیطرفی متّصف باشند چرا که امانتداری از رأی مردم از طرف دیگر می تواند فضای سلامت و نشاط انتخاباتی را ایجاد نماید.

فرماندار دلگان گفت: هم به داوطلبان و هم به مردم اطمینان می‌دهیم که با حضور و همکاری مردم، مسئولان و مجریان برگزاری انتخابات و هیئت نظارت، انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در این شهرستان با حضور حداکثری مردم، با نشاط، سالم و بر مدار قانون برگزار خواهد شد.

شجاعی بیان کرد: دشمنان نظام تلاش می کنند تا با تحریم های ظالمانه و فشارهای اقتصادی و روانی ملت سربلند ایران اسلامی را با مشکل روبرو کنند و این در حالی است که مردم همواره در راه پاسداری از آرمان های انقلاب ایستاده اند.

این مسئول ادامه داد: ملت ایران در اسفندماه امسال با حضور پرشور و حداکثری خود در پای صندوق های رای بار دیگر اقتدار و عزت انقلاب اسلامی و نظام را در عرصه های داخلی و بین المللی به نمایش می گذارند.

وی عنوان کرد: جالب اینکه این روزها برخی حکام منطقه ای که ملتشان با دیکتاتوری آنها مانوس و انتخابات واژه ای گنگ و نامفهوم در سرزمینشان هست، در خصوص ملتی سخن میگویند که پشت رهبریشان محکم ایستاده و با تمام تفاوتهای قومی و مذهبی، به وحدت، تعیین سرنوشت از طریق رای و آرمانهای نظام جمهوری اسلامی ایران با تمام‌ وجود باور دارند.

شجاعی بیان کرد: دشمن باید بداند ملتی که انقلاب کرده و برای آن خون داده، از کشورش در مقابل دشمن‌ متجاوز دفاع نموده و باز خون داده است و برای ساختن ایران و آبادانی آن خون دلها خورده به راحتی قافیه را نخواهد باخت و علی رغم مشکلات اقتصادی و تحریمهای ناجوانمردانه و سختی هایی که مردم از حیث اقتصادی تحمل میکنند، یقینا با هدایت و رهبری فرزانه و همت و عزم عمومی مردم و دولت از این گذرگاهها و موانع سخت به سلامت عبور خواهند نمود.

فرماندار دلگان خاطرنشان کرد: در کنار تمام توطئه های دشمن، سالهای منتهی به انتخابات تبدیل به کانون زمانی توطئه های متنوع دشمن می شود و اینکه از ماههای قبل از برگزاری انتخابات دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه بوده و همزمان به دنبال مشروعیت زدایی از ارکان مختلف نظام و بالاخص بی اعتماد سازی مردم به ارکان‌ اجرایی و نظارتی انتخابات، دلیل و‌ گواه محکمی بر اثر بخشی حضور مردم در جنبه های مختلف مشارکت از جمله انتخاباتهای کشور است که همین حضور گسترده ماشین نتیجه گیری توطئه دشمن را از کار می اندازد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۲۹۶
مرجع : عصرهامون


ارسال