پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۲
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان عنوان شد؛
مسئولین به دنبال حل مشکل گاز باشند/صف های طولانی سوخت شایسته مردم استان نیست
 
امامان جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه صف های طولانی سوخت شایسته مردم استان نیست، بر لزوم توجه مسئولین به حل مشکل گاز و بنزین تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام سید روح الله حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی نیز اظهار داشت: یکی از راههای رسیدن به تقوا در کلام معصومین محاسبه نفس است.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: قرآن کریم می‌فرماید کسی که هر روز اعمال خودش را مورد محاسبه قرار ندهد از ما نیست پس وظیفه هر مسلمان این است که هر لحظه و هر روز به اعمال خود بنگرد.

وی ادامه داد: پیش از این که به حساب ما در آخرت رسیدگی شود باید خودمان به اعمالمان رسیدگی کنیم، این حسابرسی آسان تر است تا حسابرسی کردن روز قیامت که خیلی دقیق و بسیار دشوار تر است، هر گاه در انسان غرور و تکبر ایجاد شود دیگر نمی تواند تقوا داشته باشد.

حسینی بیان کرد: باید همه انسانها عادت کنند که هر لحظه اعمال خود را مورد محاسبه قرار بدهند.

خطیب نماز جمعه زاهدان با اشاره به اقتدار ایران اسلامی افزود: کشور ایران چهل سال است که مستقل و روی پای خودش ایستاده و به فرموده مقام معظم رهبری به هیچ کشوری باج نخواهیم داد.


دولت برای کاهش گرانی ها برنامه مدون اجرا کند
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بیان کرد: ظلم گرانی بنزین با افزایش ۳۰۰ درصدی باعث سخت شدن زندگی مردم شده است، ای دولت تدبیر و امید شما که می گفتید ما کاری می کنیم که مردم نیازی به ۴۵ هزار تومان یارانه نداشته باشند.

وی افزود: هزینه های و حقوق از دست رفته بیت المال بخاطر انتخابات این دولت باید رسیدگی شود مردم، مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود در انتخابات دقت کنید.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: همین کسانی که برای این دولت تبلیغ می کردند امروز عقب نشستند و حرفی نمی زنند و مردم حق دارند با مطالبه قانونی و در راستای امنیت عمومی حقوق خود را در خصوص گرانی ها از دولت بخواهند.

وی با اشاره به سالروز تاسوعای چابهار تشریح کرد: وهابیت و کفر جهانی در ۲۴ آذر ماه باعث کشته و زخمی شدن صدها زن، مرد، کودک و نوجوان شیعه و سنی چابهاری شدند.

وی با اشاره به اینکه ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه است عنوان کرد: این دو کانون و مرکز تعلیم و تعلم باید از لحاظ برخی محتواها و سیستم های آموزشی به هم نزدیک شوند و آن روند رشد علمی دانشگاه باید به حوزه سرایت کند.

حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان توانسته اند مشکلات زیادی از مردم را حل کنند و امروز درصد زیادی از داروهای خودمان را جوانان ما حل می کنند و علم راه نجات کشور است.

امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه حوزه و دانشگاه بصیرت افزایی در انتخابات می باشد و کسانی که اهل تجملات و تشریفات می باشند در انتخابات شرکت نکنند.

نمایندگانی در تراز انقلاب اسلامی انتخاب کنیم
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز شهرستان دلگان بیان کرد: درمان بزرگترین دردها، گمراهی،حسادت ها، سرکشی ها و... در بهترین نسخه شفابخش که همان کتاب خداوند یعنی قرآن کریم است و یکی از دعاهای ما باید این باشد که مورد شفاعت این کتاب عظیم پروردگار قرار بگیریم.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان عنوان کرد: قرآن کریم در آن دنیا از کسانی که این کتاب عظیم را در مهجوریت قرار داده و مورد کم لطفی قرار داده و همچنان به فرامینش عمل نکرده اند نزد خداوند متعال، شکایت می کند.

وی ادامه داد: تمام علوم در قرآن کریم است، غربی ها و آنهایی که مسلمان نیستند از قرآن بهره می برند اما این کتاب عظیم نزد مسلمانان مظلوم‌ و مهجور است و خیلی کم به آن عمل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک افزود: قرائت و‌تلاون روزانه چندین آیه از قرآن کریم کمترین و پایین ترین مرحله ای است که می توانیم انجام دهیم و بالاترین مرحله هم عمل به این کتاب عظیم است.

امام جمعه موقت دلگان با اشاره به نامگذاری ۲۵ آذر به نام روز پژوهش در تقویم کشورمان ، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور گسترش فرهنگ پژوهش ۲۵ آذر ماه در تقویم جمهوری اسلامی به نام روز پژوهش نامگذاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک تصریح کرد: قدرت و استقلال هر کشوری به قدرت علمی و پژوهش آن کشور بستگی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سطح شهرستان دلگان از نظر توسعه ناوگان حمل و نقل و عمومی مشکلات فراوانی داریم، افزود: با توجه به کرایه بالای مسیرهای مواصلاتی به این شهرستان نیاز است نسبت به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی دلگان اقدام شود.

وی در ادامه به انتخابات مجلس شورای اسلامی که در دوم اسفند ماه برگزار می شود، اشاره کرد و‌گفت: بیش از ۱۶ هزار نفر برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند و این خود آماری قابل توجه بوده چرا که نسبت به انتخابات قبلی مجلس پیشرفت محسوسی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک ادامه داد: نمایندگانی را باید انتخاب کنیم که در تراز انقلاب اسلامی، جوان، متخصص و انقلابی باشند.

وی بیان کرد: برخی از نمایندگان به جای اینکه نماینده مردم باشند، وکیل الدوله و نماینده دولت هستند که این جای تأسف دارد و باید از انتخاب مجدد چنین نمایندگانی اجتناب کرد.

امام جمعه موقت دلگان افزود: در روزهای اخیر تعرفه های برق نجومی صادر شده که موجب ناراحتی مردم شهرستان دلگان شده است.

حجت الاسلام‌والمسلمین شیبک عنوان کرد: شخصی که تنها راه درآمدش یارانه است و هیچ گونه معیشتی ندارد چگونه این قبض های نجومی برق را پرداخت کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان شهرستان دلگان با رایزنی درصدد این باشند که این معضل و مشکل مردم این منطقه محروم را برطرف کنند.

صف های طولانی بنزین شایسته مردم سراوان نیست
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری  با اشاره به اینکه در سیره بزرگان و اولیای دین به علم آموزی و پژوهش توصیه شده است، بیان کرد:  باید دقت شود علم آموزی باید در مسیر  خود سازی  و شرافت باشد و نه علومی که دنیای غرب  بر خلاف راحتی بشر و برای غصب، کشتار و جدا سازی انسان از مسیر خداوند متعال به کار گرفته است.

 وی افزود: در مسییر علم باید تلاش جهادگونه انجام شود و در این راه اسقلال خود را در مسیر اسلام و شرع حفظ کرد.

امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به قرار گرفتن در آستانه هفته وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: دکتر مفتح یکی از چهره های انقلابی ، علمی و ولایی کشور بود که دشمنان کینه توز انقلاب وی را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین بهترین مسیر برای تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه را محورهای هفت گانه و ماموریت های اعلامی از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب دانست  و خاطر نشان کرد: به عنوان یک فرد انقلابی و دوست دار نظام باید گام دوم انقلاب را به خوبی مطالعه کنیم و در مسیر شناخت نعمت های به دست آمده استفاده کرد.

وی با بیان اینکه کشور در حوزه علم بسیاری از رکورد ها را شکسته و به قله علم آموزی رسیده است، تصریح کرد:  امروز دشمن با ابزاری که در دست دارد علیه انقلاب و استقلال کشور استفاده می کند که می طلبد با ظرفیت و اعتماد به نفس نقشه های دشمن خنثی شود.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران استقلال است، امروز مستقل ترین کشور در جهان به شمار می رویم که دیگر کشورها در حال الگو برداری از انقلاب اسلامی ایران در مسیر استقلال خود هستند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به روز جهانی عاری از خشونت، بیان کرد: آمریکا، آل سعود و دیگر جنابت کاران مجسمه فساد در جهان هستند که خشونت ها و جنایات زیادی را انجام داده اند که امید است شاهد از بین رفتن مسجمه های فساد و خشونت در عالم بشری با برافراشته شدن پرچم ناب محمدی باشیم.

وی با اشاره به صف های طولانی بنزین در سراوان،  به مسئولین توصیه کرد با برنامه ریزی مناسب و تدابیر لازم موجب خلوت شدن جایگاه های سوخت شهرستان شوند.

 امام جمعه سراوان با بیان اینکه صف های طولانی شایسته مردم این شهر نیست،گفت: چند هفته از تشکیل صف های طولانی در شهر می گذرد، مسئولین مربوطه برای برون رفت از این قصه برنامه ریزی کنند اگر توان حل این مساله را ندارند از افراد دیگر طلب کمک کنند.

حجت الاسلام و المسلمین با توجه به اینکه درست نیست مردم صبح تا ظهر و یا ظهر تا شب در صف باشند، اذعان کرد: مردم از صف های طولانی بنزین در رنج هستند و این مساله  ای نیست که از آن چشم بپوشانیم.

زیر ساخت های حمل و نقل عمومی در سیستان فراهم نیست
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت: اتحاد و هماهنگی حوزه با دانشگاه ها یکی از مهمترین مسائلی است که رهبر انقلاب اسلامی ایران بارها به آن تاکید داشته اند.

وی افزود: اما آن انتظاری که امام و مقام معظم رهبری انتظار داشتند هنوز در جامعه شکل نگرفته است .

وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه ها و خوزه ها یکی تربیت جسم و دیگری تربیت روح را برعهده دارند باید علوم را یاد بگیرند ، مومن باشند و دیگران را بسازند.

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: اگر یکی از این دو دچار ضعف باشد و دانشجویان و یا طلبه ها به دنبال منافع خود باشند جامعه به فساد کشیده خواهد شد.

حجت الاسلام گزمه بیان کرد: باید دید که چرا گروه های ضدانقلاب یک دست شدند و در آبانماه به میدان آمدند.

وی ادامه داد: لایه های مختلف آن باید بررسی شود، در این بین سوالات مهمی مطرح است که می توان گفت آیا غفلت نیروهای امنیتی بوده است و یا چرا مناطق مختلف را هدف قرار داده اند.

امام جمعه هیرمند تصریح کرد: همچنین باید بررسی شود که چرا مردم بی گناه در این اعتراضات توسط نیروهای ضد انقلاب کشته شدند.

وی بیان داشت: انتظار بود که دولت مردان برای مردم روشنگری کنند و کوتاهی ها را بیان کنند.

امام جمعه هیرمند گفت: در منطقه سیستان زیرساخت های حمل و نقل عمومی آماده نیست ، لذا مسئولین باید بیان کنند که چاره چیست ؟

حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: اگر سهمیه ای وجود دارد باید آنها را وارد میدان کنند تا مردم از آنها استفاده کنند در بحث معظل گاز چند هفته است که مردم گرفتار شده اند.

وی ادامه داد: بارها و بارها وزیر نفت و رئیس جمهور وعده داد که تا اول سال گذشته گاز به زابل خواهد رسید ، البته یک قسمت هایی از زابل را با تانکر گازرسانی کرده اند اما باید کل سیستان گازرسانی شود.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: نمایندگان مردم باید پیگیر باشند تا گاز به موقع به زابل برسد ، هنوز که در مسیر ها برف و بارانی نیامده است که بخواهد گاز به زابل کم برسد.

وی تصریح کرد: در بحث گاز جزو برترین های جهان هستم اما از گاز هیچ بهره ای مردم سیستان نبرده اند.

امام جمعه هیرمتد گفت: بعضی از مسئولین عمداً کوتاهی می کنند که مردم به نظام بدبین بشوند ، اما باید بدانند که این مردم پیرو ولایت هستند و از حقشان چشم پوشی می کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۱۴


ارسال
احمد از زاهدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ ۱۵:۰۸
سلام علیکم
مسئول عصرهامون لطفا صدای مردم باشید
3 روزه جایگاه سی ان جی زاهدان خراب هست و معلوم نیست کی درستش میکنند . خراب بودنش رو از هیچ رسانه ای هم اعلام نکردند. مسئولین هم بی خیال مردم و خدمت رسانی شدند. ممنون