شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۸
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
شهید مفتح منادی وحدت/مجلس شاه کلید اغتشاشات اخیر
 
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر با اشاره به این که شهید آیت الله مفتح، از پیش کسوتان و منادیان وحدت در حوزه و دانشگاه بوده است گفت: شاه کلید اتفاقات اخیر در کشور مجلس می باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، حجت الاسلام والمسلمین شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در بین نمازگزاران در ایرانشهر بیان کرد: 27 آذر سالروز شهادت آیت الله مفتح است، این عالم ربانی از پیشگامان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه بوده و در راه تحقق این مهم، فعالیت های چشم گیری انجام داد.

وی افزود: این عالم بزرگوار به خوبی دریافته بود که دانشگاه و حوزه، دو بال برای پرواز در فضای عزتمندی، استقلال، دانش و معنویت هستند که اگر آسیبی به یکی از این دو بال وارد آید، یا این که این دو بال، با هم و هماهنگ نباشند، هم حوزه و هم دانشگاه و هم جامعه، لذت پرواز در اوج را از دست می دهند و از تعالی و کمال لازم باز خواهند ماند.

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر تصریح کرد: وحدت دو قشر متفکر جامعه تشیّع حوزه و دانشگاه از اهمّیت بالا و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: تصویری که از عالمان و دانشمندان دانشگاهی و حوزوی در فرهنگ دینی ترسیم شده است، محبت، همیاری، همسویی، مسئولیت پذیری و از خود گذشتگی است این هم سویی فقط یک سفارش و درخواست عادّی نیست بلکه یک وظیفه و تکلیف و مسئولیت الهی است. شهید مفتح پیشگام وحدت حوزه و دانشگاه بود.

ابطحی با اشاره به ناآرامی های دی ماه سال96و آبان ماه سال 98خاطر نشان کرد: اغتشاشات و آشوب گری های اخیر خسارت زیادی به مردم تحمیل کرد و قابل جبران نبود.

وی عنوان کرد: ملت ایران باید در انتخابات بیشترین دقت را داشته باشند و از گذشته عبرت بگیرند و با اهل تقوا و بصیرت مشورت کنند.

این خطیب جمعه گفت: شاه کلید تمام این ناآرامی ها و اختلاس های میلیاردی و خروج 80تن طلا از بانک ملی مرکزی و خصوصی سازی ها در کشور چه شخصی بوده است.

وی اضافه کرد: کارهایی که اخیرا به دست این کلیدداران انجام شد باعث تنگ شدن عرصه بر مردم شده است.

امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد: کلیددار این کلید مجلس بوده است که می توانستند با اقداماتی که انجام دهند برای جامعه موثر واقع شوند. وی در پایان تاکید کرد: اگر در مجلس افراد مسئولیت پذیر و دلسوز مردم، انتخاب شود بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۱۵


ارسال