سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰
تجهیزات ایستگاه اقلیم شناسی بمپور نوسازی می شود
 
سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر گفت: با توجه به اینکه تجهیزات ایستگاه اقلیم شناسی بمپور فرسوده شده است، برنامه ریزی شده تا در صورت تأمین اعتبار این تجهیزات نوسازی شود.
مجید خواجه زاده در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: ایستگاه بمپور جزو قدیمی ترین ایستگاه های اقلیم شناسی استان و کشور است که سال 1339 تأسیس شده و در این مدت اطلاعات بارش اقلیمی این منطقه را ثبت کرده است.

وی افزود: این ایستگاه پارامترهای اقلیمی نظیر دمای هوا و اعماق خاک، رطوبت نسبی، تبخیر، بارش، ساعت آفتابی و سمت و سرعت باد را ثبت می کند.

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر ادامه داد: تجهیزات فعلی این ایستگاه فرسوده شده و نیازمند نوسازی است، در همین رابطه برنامه ریزی هایی در اداره کل هواشناسی استان انجام شده تا در صورت تخصیص اعتبار، این تجهیزات در اسرع وقت نوسازی شوند.

خواجه زاده اضافه کرد: از طرفی درخواست هایی از سوی مسئولین شهرستان بمپور برای تبدیل این ایستگاه به ایستگاه خودکار هواشناسی دریافت شده است که در صورت تأمین اعتبار آن از محل اعتبارات شهرستان بمپور، هواشناسی آماده است تا تمام خدمات و هزینه های بهره برداری و نگهداری ایستگاه را تقبل کند.

خواجه زاده تصریح کرد: داده های اقلیمی محور توسعه پایدار منطقه است به طوریکه می توان با اتکا به آن ها تمامی طرح های توسعه ای خرد و کلان را با نهایت سازگاری با اقلیم تهیه و اجرا کرد.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۲۱


ارسال