پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
امام جمعه موقت شهرستان دلگان:
نمایندگانی در تراز انقلاب اسلامی انتخاب کنیم/ نسبت به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان دلگان اقدام شود
 
امام جمعه موقت شهرستان دلگان گفت:نمایندگانی متخصص،جوان و انقلابی در تراز انقلاب اسلامی انتخاب کنیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز شهرستان دلگان بیان کرد: درمان بزرگترین دردها، گمراهی،حسادت ها، سرکشی ها و... در بهترین نسخه شفابخش که همان کتاب خداوند یعنی قرآن کریم است و یکی از دعاهای ما باید این باشد که مورد شفاعت این کتاب عظیم پروردگار قرار بگیریم.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان عنوان کرد: قرآن کریم در آن دنیا از کسانی که این کتاب عظیم را در مهجوریت قرار داده و مورد کم لطفی قرار داده و همچنان به فرامینش عمل نکرده اند نزد خداوند متعال، شکایت می کند.

وی ادامه داد: تمام علوم در قرآن کریم است، غربی ها و آنهایی که مسلمان نیستند از قرآن بهره می برند اما این کتاب عظیم نزد مسلمانان مظلوم‌ و مهجور است و خیلی کم به آن عمل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک افزود: قرائت و‌تلاون روزانه چندین آیه از قرآن کریم کمترین و پایین ترین مرحله ای است که می توانیم انجام دهیم و بالاترین مرحله هم عمل به این کتاب عظیم است.

امام جمعه موقت دلگان با اشاره به نامگذاری ۲۵ آذر به نام روز پژوهش در تقویم کشورمان ، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور گسترش فرهنگ پژوهش ۲۵ آذر ماه در تقویم جمهوری اسلامی به نام روز پژوهش نامگذاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک تصریح کرد: قدرت و استقلال هر کشوری به قدرت علمی و پژوهش آن کشور بستگی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سطح شهرستان دلگان از نظر توسعه ناوگان حمل و نقل و عمومی مشکلات فراوانی داریم، افزود: با توجه به کرایه بالای مسیرهای مواصلاتی به این شهرستان نیاز است نسبت به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی دلگان اقدام شود.

وی در ادامه به انتخابات مجلس شورای اسلامی که در دوم اسفند ماه برگزار می شود، اشاره کرد و‌گفت: بیش از ۱۶ هزار نفر برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند و این خود آماری قابل توجه بوده چرا که نسبت به انتخابات قبلی مجلس پیشرفت محسوسی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین شیبک ادامه داد: نمایندگانی را باید انتخاب کنیم که در تراز انقلاب اسلامی، جوان، متخصص و انقلابی باشند.

وی بیان کرد: برخی از نمایندگان به جای اینکه نماینده مردم باشند، وکیل الدوله و نماینده دولت هستند که این جای تأسف دارد و باید از انتخاب مجدد چنین نمایندگانی اجتناب کرد.

امام جمعه موقت دلگان افزود: در روزهای اخیر تعرفه های برق نجومی صادر شده که موجب ناراحتی مردم شهرستان دلگان شده است.

حجت الاسلام‌والمسلمین شیبک عنوان کرد: شخصی که تنها راه درآمدش یارانه است و هیچ گونه معیشتی ندارد چگونه این قبض های نجومی برق را پرداخت کرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان شهرستان دلگان با رایزنی درصدد این باشند که این معضل و مشکل مردم این منطقه محروم را برطرف کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۳۲
مرجع : عصرهامون


ارسال