پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: پیگیری هایی جهت اضافه کردن یک دستگاه لایروب جدید اسکله های صیادی چابهار در دستور کار قرار دارد و امیدواریم هر چه زودتر این اتفاق در جهت افزایش صید و اشتغالزایی رخ دهد.
به گزارش عصرهامون، محمد شهلی بر در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: مشکلات عمده‌ای که در حوزه صید و صیادی وجود دارد در حال پیگیری جهت رفع مشکلات هستیم تا در سال رونق تولید هیچ مشکلی برای صیادان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یک دستگاه لایروب برای عمیق سازی اسکله های صیادی در حال فعالیت می باشد ادامه داد: بخشی از مشکلات مردم و صیادان منطقه در خصوص صیادی با این عملیات برطرف می شود.

سرپرست اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: اسکله بریس و رمین اولویت ما برای لایروبی می باشند همچنین هفت تیر من جمله اسکله هایی است که نیاز به لایروبی در خصوص گودبرداری در حوضچه و ساحل دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از بنادر صیادی مانند پسابندر نیاز به لایروبی ندارند تاکید کرد: لایروبی در اسکله های صیادی چابهار اکثرا برای عمیق سازی و خروج ماسه انجام می شود تا بدین سبب سهولت تردد قایق ها در ساحل بهتر انجام شود‌.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صنعت صید و صیادی در زندگی بومیان سواحل چابهار و کنارک تاثیر بسزایی دارد و باید با توجه به کاهش مشکلات صیادان در جهت افزایش صید در منطقه گام برداشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۳۳


ارسال