سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۸
نقشه ارزی گوگل در جنگ اقتصادی علیه ایران
 
با روی کار آمدن ترامپ و خروج یکجانبه آمریکا از برجام نرخ برابری دلار در مقابل ریال دچار یک تب ناگهانی شد؛ حالا به نظر می رسد موتور جستجوگر گوگل قرار است نقش مهمی در ادامه این جنگ اقتصادی بازی کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ یک بررسی کوتاه و اجمالی می‌تواند ثابت کند که جهان استکبار از همه توانمندی و ابزارخود استفاده ‌می کند تا بازار ارز در ایران آشفته تر بشود به طوریکه حتی موتور جستجوگر گوگل هم از آن غافل نمانده است.
همزمان با آشفتگی بازار ارز و گران شدن دلار و یورو، بسیاری از کارشناسان ضمن انتقاد از وضعیت مدیریت نشده در داخل ایران، فضای اقتصادی را فضای مناسبی برای صادرات و توسعه صنعت گردشگری معرفی کردند، ولی قبل از اینکه از داخل شاهد چنین تغییراتی باشیم در خارج از ایران جهان استکبار تمامی امکانات و ابزار خود را منجمله تجهیزات سایبری را بکار گرفته است تا با ایجاد جو روانی مانع ورود ارز به داخل جمهوری اسلامی ایران بشوند.
در بسیاری از تحلیل‌ها و انتقادات شنیده شده بود که با گرانی نرخ ارز، فرصت خوبی برای گردشگران خارجی ایجاد شده است که بتوانند با همراه داشتن مقدار کمی ارز سفر گردشگری ارزان قیمتی به ایران داشته باشند ولی این امر تا کنون محقق نشده است.
یکی از دلایل برای عدم ورود گردشگران بین المللی به داخل خاک ایران موتور جستجوگر گول است؛ با جستجوی نام ایران در این جستجوگر جهانی چهره غیرواقعی از ایران به کاربر نشان داده می‌شود.
حالا یکی از اطلاعات نادرستی که از ایران به گردشگران خارجی داده می شود به هنگام جستجوی نرخ تبدیل دلار به ریال است که بر مبنای نرخ ارز دولتی محاسبه و به کاربر نمایش داده می شود.

امروز برابر 23 آذر 1398 جستجو در گوگل هر دلار آمریکا برابر 42.105 ریال
این بدان معنا است که در صورتیکه گردشگران در مورد سفر گردشگری به ایران و وضعیت اقتصادی آن جستجو کنند، شاهد این موضوع خواهند بود که تبدیل ارز آن ها به ریال ایران با آن چه که رسانه‌های غربی از وضعیت اقتصادی ایران گفته بودند فاصله زیادی دارد و این سفر از نظراقتصادی برای آن‌ها به صرفه نخواهد بود.
حال سئوال این است که چنان چه بنابر تبلیغات منفی رسانه های غربی وضعیت اقتصادی در ایران در شرایط نامساعدی قرار دارد، پس چرا کمپانی گوگل همصدا با رسانه‌های غربی از شرایط سخت مردم ایران برای خرید ارز در ایران بیان نمی‌کند.
پاسخ این است که سرویس های غربی در راستای منافع اربابان سیاسی خود قدم بر می‌دارند، به طوریکه در رسانه‌های خود از شرایط سخت بازار عرضه و تقاضا می‌گویند و در مراجع علمی و اقتصادی خود از ارزانی مبادلات ارزی در ایران خبر می‌دهند.
بعد از اغتشاشات اخیر در کشور نیز شاهد آن بودیم که گوگل در سرویس نقشه‌ گوگل با بسته نشان دادن شمار زیادی از معابر شهری، در این تلاش بود تا فضای ایران را کماکان امنیتی و نامن جلوه دهد.
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۴۷


ارسال