شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان خبر داد
رشد 41 درصدی صدور برگ معاینه فنی وسائط نقليه سنگين در استان
 
تیمور باقری از افزایش41 درصدی صدور برگ معاینه فنی وسايط نقليه سنگين این استان در هشت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد 32 هزار و 87 وسائط نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کردند که از این میزان 25 هزار و 394 وسیله نقلیه موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده و الباقی برای رفع عیب برگردانده شدند.

وی با بیان اینکه صدور مجوز تردد و فعاليت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در بخش كالا و مسافر به رفع نقص فنی و اطمينان از ايمنی خودرو بستگی دارد، افزود: مالکان و رانندگان فعال در اين حوزه به اين مساله توجه جدی داشته باشند و نسبت به رفع نقص خودرو قبل از حركت اقدام كنند.

فعالیت4 مرکز معاینه فنی ويژه خودروهای سنگين
معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد:ک در حال حاضر چهار مرکز معاینه فنی ويژه خودروهای سنگين در شهرستان‌های زاهدان، زابل، خاش و چابهار دارای مجوز در استان فعال است.

وی در تکمل مطلب فوق تصریح کرد: تردد ايمن و سلامت فنی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، به ويژه ناوگان حمل و نقل مسافربری با حساسيت ويژه ای پيگيری شده و رانندگان باید به منظور كسب رضايت شهروندان در اين بخش همكاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول در ادامه به مصوبات اخیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در زمینه معاینه فنی اشاره کرد و افزود: براساس مصوبات این کمیسیون فاز نخست طرح کنترل و نظارت بر نصب حفاظ‌های ایمنی وسایل نقلیه باربری بر روی کامیون‌های تولید سال ۱۳۹۰ به بعد، از یکم فروردین سال آینده اجرا وبرای کامیون‌های فاقد حفاظ‌های کامل استاندارد (جلو، عقب و طرفین) از تاریخ یاد شده گواهی معاینه فنی صادر نخواهد شد.

باقری با تاکید بر این مطلب کهمالکان کامیون‌های مشمول طرح باید به مراکز مجاز نصب حفاظ که از سوی وزارت صمت اعلام شده مراجعه کنند، خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان در حوزه ناوگان باری با 6 هزار و 343 دستگاه انواع ناوگان باری عمومی و 9 هزار و 187 راننده باری و همچنین در بخش ناوگان مسافری نيز با 2 هزار و 527 دستگاه اتوبوس، مينی بوس و سواری و تعداد 3 هزار و 312 راننده فعال مسافری، از جمله استان های فعال در زمينه حمل جاده ای بار و مسافر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۶۲


ارسال