شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
تبدیل معلولیت به فرصت؛
اشتغالزایی 200 نفره دستاورد تلاش کارآفرین معلول در سیستان
 
کارآفرین معلول سیستانی با توجه به اهداف اقتصاد مقاومتی و همچنین ایجاد مشاغل ثابت بیش از 200 جوان بیکار را صاحب شغل کرد.
به گزارش عصرهامون،اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و همچنین خودکفایی در بحث تولیدات داخل یکی از مهمترین اقدامات کارآفرینان در سال های اخیر بوده که با بهره گیری از سخنان ناب رهبر انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی در سال های اخیر توانسته اند گام بلندی در اقتصاد داخلی کشور بردارند.

حال در این بین که جوانان برای شغل های دولتی و پشت میزی دست و پا می زنند یکی از معلولین شهرستان زابل با راه اندازی چندین کسب و کار در قامت کارگاه های کوچک توانسته به سود بالایی دست یابد.

حمید صابری، کارآفرین معلولی که پس از تصادف دلخراش سال ۱۳۷۵ که منجر به قطع نخاع وی شد تا راه رفتن را برای همیشه از یاد ببرد، در گفت وگوبا خبرنگار اوشیدا گفت: معلولیت پایان زندگی ام نبود، پس از اینکه این حادثه رخ داد عزم من برای اینکه بتوانم به موفقیت های زندگی دست یابم بیشتر شد.

صابری ادامه داد: جوان تر که بودم با کامپیوتر آشنایی داشتم، در روزگاری که کسی به سراغ این تکنولوژی تازه وارد نمی رفت من با نصیحت عمویم که گفته بود همیشه سعی کن از دیگران جلوتر باشید کامپیوتر خریداری کردم. بعد از حادثه تصادف کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردم وبه فاصله یک ماه توانستم به سود بالای دو میلیون تومان در سال برسم.

وی خاطرنشان کرد: این پایان راه نبود به گونه ای که موفقیت چشم گیر پس از ثبت شرکت توانمندسازی سیوستان رخ داد و توانستم زمینه اشتغال را برای ۲۰۰ نفر دیگر مهیا کنم.

این کارآفرین معلول ادامه داد: در این راستا پس از شناسایی جوانان بیکار و خانواده های نیازمند اقدام به اشتغالزایی کرده و به نحوی که کارآفرینان جوان هم اکنون در کارگاه های تولیدی پوشاک، دامداری و کسب و کار های اینترنتی مشغول به فعالیت و کسب درآمد هستند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۷۰


ارسال