شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
در بازدید استانداران استان های شرقی از بندر چابهار اعلام شد
نقش کلیدی بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی استان های شرقی/ تبدیل سواحل مکران به قطب جهانی در گرو توجه به حمل نقل دریایی و ترافیک بار
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار می تواند نقش کلیدی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز استان های شرقی کشور ایفا کند.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در جریان بازدید استانداران سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که ظهر امروز، در راستای بازید از توانمندی های سواحل مکران انجام شد اظهار کرد: اهمیت سواحل مکران به دلیل قرارگیری بزرگترین بندر اقیانوسی کشور که می تواند نقش بسزایی در تقویت اقتصاد دریایی کشور ایفا کند دوچندان شده است.
به گفته وی، سواحل مکران با وجود 2 بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری امکان پهلوگیری، تخلیه و بارگیری کشتی های اقیانوس پیما و همچنین رونق گردشگری را دارد، در حالی که وجود چنین جذابیتی در دنیا بی نظیر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در صورتی که با یک برنامه هدفمند زیرساخت های دریایی، بندری، ریلی، جاده ای، گردشگری و مراکز تفریحی، به خصوص در زمینه حمل نقل دریایی و ترافیک بار و کالا در این منطقه فراهم شود سواحل مکران به یک قطب جهانی در حوزه های اقتصاد و گردشگری دریایی تبدیل خواهد شد.

آقایی با اشاره به اهمیت بندر چابهار برای استان های شرقی کشور افزود: بزرگترین بندر اقیانوسی کشور می تواند در تامین بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز استان های شرقی و کاهش هزینه های وارده بر این نوع کالاها نقش کلیدی ایفا کند.

وی با بیان این که ورود کالاهای اساسی این استان ها از طریق بندر چابهار از نظر زمان نیز به صرفه تر است اظهار کرد: با توجه به این مهم امسال دولت به 2 شرکت بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام ابلاغ کرد تا 50 درصد کالاهای اساسی کشور را از طریق این بندر استراتژیک وارد کنند که این امر محقق شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به قابلت های بندر چابهار در زمینه زیرساخت ها و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کالا خاطرنشان کرد: افزایش حجم مبادلات کالایی کشور، تسهیل فرآیند ترانزیت و ارائه بسته های تشویقی برای ناوگان حمل و نقل زمینی جهت تردد در مسیر چابهار به سایر نقاط کشور موجب تسریع در استفاده از این ظرفیت‌ها می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۷۳


ارسال