شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه چابهار گفت: در روز تاسوعای شهر چابهار دشمن خیال کرد با عملیات وحشیانه انتحاری می تواند عاشورا و تاسوعا را در این شهر کمرنگ کند اما هر ساله این روز باشکوه‌تر از سالیان گذشته برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در مراسم سالگرد شهدای تاسوعا که دیشب در مسجد امام حسین علیه السلام چابهار یا حضور مردم و مسئولان برگزار شد بیان کرد: داشته هاي ما بر گرفته از خون مطهر شهدا و ايثار و از خود گذشتگي خانواده هاي معظم شهداست و بخاطر اين خون هاي مطهر است كه اسلام پابرجا و ماندگار است.

خطیب نماز جمعه چابهار شهدا را چشم چراغ ملت دانست و افزود: شهادت عزت جاودانه است و خون شهيد اسلام را حفظ كرده و همه بايد قدردان شهدا و خانواده هاي آنان باشيم.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی باید بدانند که این انقلاب ماندنیست زیرا بر پایه خون شهدا بنا نهاده شده است تاکید کرد: شهید زنده است، این حرف به این معنا نیست که شهید مثل من و شما روی زمین زندگی می‌کند یا حیات مادی دارد بلکه هدف و راه شهید زنده است.

وی تشریح کرد: خون شهدا و تداوم راه شهدا ضامن بقاي نظام است و همه بايد قدردان اين نعمت باشيم كه عزت و اقتدار را براي ما به ارمغان آوردند.

وي جايگاه شهيد و شهادت را در نظام اسلامي رفيع و ارزشمند دانست و ياداور شد: شهادت فوض عظيمي است كه نصيب مردان مومن خدا مي شود و خانواده هاي معظم شهدا نيز به اين موهبت الهي راضي هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان بیش از هزار و ۴۰۰ سال است که می‌خواهند نهضت امام حسین(ع) را از بین ببرند اما شاهد هستیم که هر ساله اربعین حسینی با شکوه‌تر از سالیان گذشته برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۷۷


ارسال