شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
سه واحد آموزشی در دورترین روستاهای محروم چابهار افتتاح شد
 
رئیس آموزش و پرورش چابهار گفت: یک مدرسه و دو کلاس پیش ساخته در سه روستای وشنام دوست محمد، وشنام شاداب و وشنام محمد حسین ضمن اهدای لوازم التحریر به همه دانش آموزان روستاهای مذکور افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون، همایون امیری در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم است که از طریق بنیاد برکت پیگیری می‌شود.

وی افزود: بر اساس تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقای عدالت آموزشی در مناطق محروم و در ادامه‌ نهضت مدرسه‌سازی، بنیاد برکت پس از احداث هزار مدرسه‌ اول، ساخت هزار مدرسه‌ دوم برکت را در دست اقدام دارد.

رئیس آموزش و پرورش چابهار ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت آموزش و پرورش، تعداد مدارس برکت تا چند سال آینده به ۲ هزار مدرسه در سراسر کشور خواهد رسید.

وی تشریح کرد: محرومیت زدایی و فراهم ساختن زیرساخت پیشرفت مناطق محروم وظیفه ذاتی همه می باشد و کمک به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم در قالب طرح‌های مختلف، چون ساخت مدارس، طرح ارتقاء سطح علمی دانش آموزان و تهیه و توزیع کتاب‌های کمک آموزشی در مناطق محروم چشم انداز خوبی در این منطقه ترسیم می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آموزش کلید توسعه کشور به حساب می‌آید، ترویج علم و دانش را مهم می‌دانیم و برای تحقق آن ساخت مدارس استاندارد را در دستور کار قرار دادیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۷۹


ارسال