شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌ از هزار میلیارد تومان پروژه آبرسانی در سیستان و بلوچستان در حال کار است اما کافی نیست و باید توجه بیشتری به این بخش شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران احمد علی موهبتی در جلسه انتقال آب دریای عمان از چابهار به سه استان شرقی کشور که با حضور بخشداران، مسئولان و و سه استاندار خراسان جنوبی، رضوی و سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار برگزار شد بیان کرد: با این اقدام شاهد رونق تولید، جان گرفتن صنعت، کشاورزی و تامین آب آشامیدنی ساکنان این مناطق خشک و کم آب خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم در سال‌های اخیر برای اجرایی شدن انتقال آب به استان‌های شرقی کشور انجام شده افزود: دولت در جنگ اقتصادی توجه ویژه‌ای به شرق کشور دارد برای همین منظور برای طرح بزرگ انتقال آب در حال برنامه‌ریزی دقیق است.

استاندار با بیان اینکه چابهار در منطقه آیورا و حاشیه اقیانوس هند نقش مهمی در دسترسی آنها به بازارهای جهانی دارد ادامه داد: بیش‌ از ۳۰۰ میلیون یورو برای راه آهن - چابهار به زاهدان از سوی رهبر معظم انقلاب پیش‌بینی شده که می‌تواند سه استان شرقی کشور را به هم متصل کند.

موهبتی با بیان اینکه راه آهن، بزرگراه و آب می‌تواند موجب توسعه استان‌های شرقی کشور شود تشریح کرد: دولت توجه ویژه‌ای به آبادسازی سواحل مکران و چابهار دارد و برای همین امر ظرفیت بندر چابهار را از ۲ و نیم میلیون تن به هشت و نیم میلیون و نهایتا به ۱۵ میلیون ظرفیت تخلیه و بارگیری می‌رساند.

وی با اشاره به اهمیت عمران و آبادانی شرق کشور برای مسوولان خاطرنشان کرد: شیرین سازی آب دریای عمان و انتقال آب به استان‌های خشک سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی می‌تواند علاوه‌بر تامین آب آشامیدنی و کشاورزی موجب فعال سازی معادن و صنایع بزرگ آب‌بر این مناطق شود و به صنعت و کارخانجات نیز جان تازه‌ای دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۸۴


ارسال