يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۹
رونق اقتصاد با پرورش شترمرغ در سیستان وبلوچستان؛
تولید سالیانه 159تن گوشت شتر مرغ دراستان/ 40 میلیارد ریال اعتبار برای احداث 39 جایگاه اختصاص یافت
 
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از تولید سالیانه 159تن گوشت شتر مرغ در سیستان وبلوچستان خبر داد.
 نادعلی نوری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان این مطلب که پرورش شتر مرغ در استان با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب واستقبال سرمایه گذاران در حال گسترش است، گفت:  هم اکنون 9واحد پرورش شتر مرغ گوشتی به ظرفیت دو هزار و 750قطعه و سه واحد پرورش‌ شتر مرغ توأم (مولد و پرواری)با ظرفیت 75 قطعه مولد وهزار و 100 قطعه گوشتی دارای پروانه‌ بهره‌برداری بوده ودر امر تولید فعالیت دارند.

وی بیان کرد: از 12 واحد فعال پرورش شتر مرغ در استان سالیانه 159تن گوشت شتر مرغ و دو هزارو 300قطعه جوجه تولید وروانه بازار مصرف استان وخارج از استان می‌ شود.

این مقام مسئول ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹واحد پرورش شتر مرغ گوشتی با ظرفیت هزار و 600 قطعه ویک واحد پرورش شتر مرغ توأم با ظرفیت 25 قطعه شتر مرغ مولد و 500 قطعه شتر مرغ گوشتی پروانه تأسیس گرفته که در حال احداث می باشند.

وی تصریح کرد: با راه اندازی این 10واحد جدید، ظرفیت تولید گوشت شترمرغ استان به 254تن وتولید جوجه به سه هزار و 900قطعه افزایش خواهد یافت.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان سرمایه گذاری در زمینه ايجاد کشتارگاه صنعتی،واحدهای صنعتی روغن کشی وچرم شترمرغ را امری ضروری دانست و افزود: به منظور توسعه و تکمیل زنجیره تولید و پرورش شترمرغ طرحی در معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی تدوین و طی دوسال اخیر از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار برای احداث 39 جایگاه پرورش شتر مرغ 10 تا 15 قطعه ای تخصیص یافته که به صورت مشارکتی در حال احداث می‌باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۴۰۷


ارسال