يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرماندار ویژه چابهار گفت: استفاده از آب دریای عمان می‌تواند تا سال‌ها گی طولانی نیازهای آبی استان‌های شرقی کشور را تامین کند و این اتفاق مهم در راستای شکوفایی و آبادانی این استان‌ها گرفته شده است.
به گزارش عصرهامون، رحمدل بامری در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: انتقال آب دریای عمان به امنیت شرق کشور کمک می‌کند و می‌تواند نقش مهمی در اشتغال، افزایش تولید و تثبیت جمعیت در نقاط مرزی داشته باشد.

وی با اشاره به جلسه ای که ظهر دیروز با حضور استانداران سه استان شرق کشور برای حل مشکلات بی‌آبی مردم در فرمانداری چابهار برگزار شد افزود: به زودی با اجرایی شدن طرح انتقال آب به استان‌های شرقی کشور بسیاری از مشکلات تامین آب صنایع،آشامیدنی و کشاورزی این استان‌ها مرتفع می‌شود.

وی تشریح کرد: طبق اهداف وزارت نیرو، آب ۱۷ استان خشک و بی آب کشور به منظور استفاده در بخش‌های مختلف و کاهش خسارت‌های خشکسالی از دریا تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام مطالعات به صورت دقیق انجام و اخذ مجوزهای زیست محیطی در دستور قرار دارد ادامه داد: استان‌های شرق کشور برای انتقال آب حساسیت بیشتری دارند و اعتبارات لازم را در نظر گرفته تا در کمترین زمان این طرح اجرایی شود.

وی بر تخصیص منابع، تعیین مصارف هر استان و رعایت تمام الزامات انتقال آب دریای عمان تاکید و تشریح کرد: مطالعات فنی، زیست محیطی و اقتصادی از ضرورت‌های این طرح است و استانداران برای اقتصادی بودن این طرح و منابع موردنیاز آن تصمیمات لازم را اتخاذ کرده اند و بر اجرایی شدن سریع آن گام بر خواهند داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۴۲۱


ارسال