چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
هشدار هواشناسی نسبت به؛
فعالیت سامانه بارشی قوی در سیستان و بلوچستان
 
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر روز سه شنبه به استان در برخی مناطق منجر به سیلابی شدن معابر و و مسیل ها می شود.
علی ملاشاهی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: این سامانه نواحی شمالی، مرکزی و نوار غربی سیستان و بلوچستان را در بر خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بارش باران، در برخی نقاط رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ، وزش باد نسبتا شدید، کاهش دما، مه آلودگی و بارش برف در دامنه ارتفاعات تفتان و بزمان از جمله مخاطرات فعالیت این سامانه بارشی در استان است.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فعالیت این سامانه روز پنجشنبه به پایان می رسد، تصریح کرد: آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در طول فعالیت این سامانه رخ می‌دهد بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها خودداری کنند.

ملاشاهی افزود: علاوه بر این پیش‌بینی می‌شود از روز پنجشنبه وزش باد شدید در نوار شرقی، غرب، جنوب سیستان و بلوچستان و همچنین سواحل و روی دریای عمان آغاز شود که این امر کاهش 5 تا 7 درجه‌ای دما را در این مناطق در پی دارد.

این مسئول با بیان اینکه وزش این باد تا شنبه هفته آینده ادامه دارد، اظهار داشت: احتمال گرد و خاک،کاهش دید و مواج شدن دریای عمان در طول این مدت وجود دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: رعایت نکات بهداشتی در زمان غبارآلود شدن هوا و محافظت از محصولات گلخانه ای توصیه می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۴۲۸


ارسال