چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
تعلیق مجوز‌های سرویس موبایل گوگل در بازار ترکیه
 
گوگل مجوزهای GMS را برای همه مدل‌‎های جدید در بازار ترکیه به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل اعلام کرد که دیگر مجوز‌های  Google Service Mobile را برای تلفن‌های در نظر گرفته شده برای بازار ترکیه صادر نخواهد کرد. این مسئله نه تنها شامل تولیدکنندگان محلی بلکه تمام سازندگان اندروید نیز می‌شود.
تصمیم عجیب گوگل درباره ترکیه
توجه داشته باشید که این هیچ ارتباطی با جنگ تجاری آمریکا و چین ندارد. این مسئله بر سر انتخاب موتور جستجوی پیش فرض در تلفن‌ها است. مدل‌های موجود (تلفن‌هایی که مردم قبلاً خریداری کرده اند و آن‌هایی که هنوز در فروشگاه‌ها هستند) به کار خود ادامه خواهند داد. با این حال، به نظر می‌رسد که گوگل همچنین بروزرسانی‌های سیستم عامل را به حالت تعلیق در آورده است، که ممکن است برای کاربران اندرویدی مسئله‌ساز باشد.
ریشه مشکلات اخیر گوگل و ترکیه
این کار از زمانی آغاز شد که Yandex روسیه شکایتی را ارائه داد و در آن اظهار داشت که گوگل توافق‌های توزیع نرم افزار خود را به گونه‌ای تغییر داده و در پی آن گزینه تغییر موتور جستجوی پیش فرض را حذف کرده است. در این مجادله نهاد‌های رقابتی ترکیه طرف Yandex را گرفته و گوگل را ۱۷.۴ میلیون دلار جریمه کردند.
غول جستجوی آمریکایی در روند خود تغییراتی ایجاد کرد، اما این موارد نتوانستند سازمان تنظیم مقررات ترکیه را راضی کنند، زیرا کاربران هنوز هم نمی‌توانستند موتور جستجوی پیش فرض را انتخاب کنند. به همین دلیل سازمان تنظیم مقررات ترکیه جریمه اضافی ۰.۰۵ درصدی از درآمد روزانه گوگل را تا زمانی که این مشکل برطرف شود، تعیین کرد و به این شرکت مدت ۶۰ روز فرصت داد تا این حکم را به چالش بکشد.
روزنامه محلی Haberturk، که برای اولین بار در مورد این داستان گزارش داده بود، در جدیدترین گزارش خود نوشته است گوگل در حال اعمال فشار بر وزیر تجارت ترکیه و مدیر سازمان تنظیم مقررات این کشور است. البته این پایان ماجرا نیست، زیرا سازمان تنظیم مقررات نتایج اولیه تحقیقات دیگری را نیز اعلام کرد و گفت گوگل از قدرت خود برای ارائه خدمات و سرویس‌هایش در بازار محلی سوء استفاده کرده است.
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۴۹۷


ارسال