سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
خوددرمانی آنفلوانزا ممنوع/ بیماران برای درمان به پزشک مراجعه کنند
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: متاسفانه طبق باور غلط، برخی از مردم اقدام به خوددرمانی بیماری آنفلوانزا می کنند که باید حتما برای درمان به پزشک مراجعه کنند.
به گزارش عصرهامون ؛ سید‌محمد‌هاشمی‌شهری در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: بسیاری از بیماران مبتلا به علائم آنفلوآنزا که با حال عمومی بد به بیمارستان مراجعه می کنند قبلا اقدام به خود‌درمانی کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: عفونت های تنفسی ویروسی مانند سرماخوردگی، شبه آنفلوآنزا و آنفلوآنزا عموما جزو بیماری های خود محدود شونده محسوب می شوند.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد موارد بیماری با استراحت، دریافت ‌مایعات و در صورت وجود درد و تب با استفاده از مسکن های ساده ای مثل استامینوفن قابل مدیریت است.

هاشمی شهری تصریح کرد: استفاده از آنتی‌بیوتیک که برخی به اشتباه به آن‌ چرک‌خشک‌کن می گویند جایگاهی در درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا ندارد و تنها در صورت تجویز پزشک قابل استفاده است.

وی خاطرنشان کرد: بیماران سرماخورده‌ای که از تب، سردرد، سرگیجه و بدن درد شدید و علایم گوارشی مثل تهوع و استفراغ رنج می برند، حتما به پزشک مراجعه کنند.

هاشمی شهری درپایان بیان کرد: امکان ویزیت سرپایی توسط پزشک در مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی در ساعات اداری و در کلینیک های بیمارستان ها به صورت شبانه روزی فراهم است و هم‌استانی های ارجمند می توانند از این خدمات استفاده کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۶۰۷


ارسال