سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
متخصص بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، مصرف آنتی بیوتیک در کشور 16 برابر استاندارد جهانی است.
به گزارش عصرهامون ؛ دکتر کوهپایه به خبرنگار زاهدنیوز گفت: برگزاری کارگاه آموزشی تجویز منطقی آنتی بیوتیک توسط سازمان جهانی بهداشت در برخی کشورها با توجه به تجویز رو به رشد آنتی بیوتیک ها برنامه ریزی شده است تا به کاهش تجویز، مصرف و پیشگیری از عوارض بعدی آن کمک کند.

این متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: این حد از مصرف آنتی بیوتیک عواقب و عوارض جبران ناپذیری مانند بروز مقاومت های داروئی و میکروبی، مانند آنچه برای سل رخ داد به بار می آورد چنانکه در حال حاضر سل مقاوم به درمان به وجود آمده است که می تواند در طول سال 15 نفر را دچار عفونت کند.

وی افزود: پزشکان باید آنتی بیوتیک ها را به صورت منطقی تجویز کنند چرا که با همین روند به زودی، آنتی بیوتیک های موجود تاثیر خود را در مقابل بیماری ها از دست می دهند و به همان سرعت هم آنتی بیوتیک جدید تولید نمی شود بنابراین سلامت هموطنانمان در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

کوهپایه درپایان خاطرنشان کرد: نباید مسائلی غیر از مسائل حرفه ای و تخصص پزشکی باعث تجویز دارو برای بیمار شود و در این زمینه به اصرار بیمار نباید دارو تجویز کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۶۱۴


ارسال