شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
معرفی Kitana ؛ شاهزاده ۱۰۰۰۰ ساله Mortal Kombat
 
شاهزاده کیتنا به عنوان دختر و گارد شخصی شائوکان معرفی شده است و اولین حضور وی به نسخه دوم مبارزات مرگبار باز می‌گردد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  بازی هیجان انگیز و جالب Mortal Kombat، سال هاست در میان گیمرها خودنمایی می‌کند و دارای شخصیت‌های جذاب با بیوگرافی‌های شنیدنی است. شاهزاده کیتانا ۱۰۰۰۰ ساله، گرچه برای سال‌ها از متحدین وفادار شائوکان (Shao Kahn) بود؛ اما زمانی که واقعیت را در مورد گذشته خود فهمید؛ از جمله دشمنان وی گردید و قلمرو خود یعنی ادنیا رو از دست امپراطور آزاد کرد.
این شخصیت همچنین ارتشی رو تشکیل داد و به دنیای خارج حمله کرد تا شانس هرگونه بازیابی قدرت رو از شائوکان بگیرد. کیتانا و لوکنگ (Liu Kang) به  یکدیگر علاقه پیدا کردند؛ حتی زمانی که لو کنگ به دست اتحاد مرگبار کشته شد؛ او علاقه خودش را حفظ کرد.اگر چه او بیشتر عمرش را به شائو کان وفادار بوده، اما در نهایت به او خیانت کرد و با اهالی Earthrealm متحد شد.
خیانت او بیشتر به خاطر تردید در مورد رفتار خود و احساس گناهی که داشت بود. او همچنین می‌خواست از حقیقت گذشته‌ی خود و پدر واقعی و مرحومش یعنی پادشاه Jerrod مطلع شود.
اولین حضور شاهزاده کیتنا به نسخه دوم مبارزات مرگبار باز می گردد، او به عنوان دختر و گارد شخصی شائوکان معرفی گردید. او دختر واقعی شائوکان نبود؛ اما به عنوان دختر خوانده امپراطور به منظور تحکیم فرمانروایی بر قلمرو ادنیا  پذیرفته شد. شائوکان در واقع فرمانروای ادنیا، شاه جراد (Jerrod) رو به قتل رسونده بود و پس از اون با همسر شاه یعنی ملکه سیندل (Sindel) ازدواج کرده بود.
اما روزی کیتانا به واقعیت ماجرا پی برد؛ شائوکان به جادوگر خود شنگ سانگ (Shang Tsung) تعلیم داده بود تا قلی یکسان رو برای کیتانا خلق کند و این قل، ملینا (Mileena)، همزاد متضاد و اهریمن شاهزاده بود.
آغاز مبارزه کیتانا با شائوکان 
کیتانا زیر نظر شائوکان بزرگ شد و از روی وظیفه شناسی، در خدمت این شخصیت بود چرا که فکر می‌کرد؛ امپراطور پدر واقعیش هست. او به همراه دوست صمیمی اش جید (Jade) و خواهر شیطانی اش ملینا جزو گارد شخصی شائوکان بودند. نینجا رین (Rain) ژنرال ارتش ادنیا بود که واقعیت را درباره زندگی کیتانا به وی گفت ، اما وی با این حال وفاداری خودش رو به طور ظاهری حفظ کرد. او منتظر زمانی مناسب بود تا به طور علنی مخالفت خودش رو آشکار کند.
این فرصت فرا رسید؛ زمانی که شائوکان و شنگ سانگ قهرمانان قلمرو زمین رو فریب دادند و به دنیای خارج کشاندند؛ او داخل مسابقات شد و به صورت مخفی با یکی از قهرمان (که به احتمال زیاد لو کنگ بود) ارتباط برقرار کرد تا به آن ها کمک کند تا بتوانند شائوکان رو شکست دهند. اما ملینا خواهر کیتانا، متوجه این کار وی شد و به کیتانا حمله کرد چرا که از نظر وی، او خائن بود. کیتانا که راهی جزء دفاع از خودش نداشت؛ خواهر و همزاد خودش رو شکست داد و کشت که پس از این موضوع وفادار نبودن شاهزاده به شائوکان فاش شد.
پس از فرار جنگجویان قلمرو زمین از دنیای خارج، کیتانا زندانی و به خاطر قتل ملینا محکوم به مرگ شد، اما با این حال وقتی ملکه سیندل احیا شد و شائوکان بار دیگه قلمرو زمین رو مورد تاراج قرار داد؛ او توانست از زندان فرار کند و به نیرو‌های زمینی بپیوندد. هدف کیتانا این بود که مادرش، سیندل رو نجات داده و روح وی را از پلیدی پاک کند.

او در این میان با دوست خود جید نیز که از طرف کان فرستاده شده بود روبرو شد تا وی رو دستگیر کند. کیتانا توانست جید را قانع کند تا از شائوکان سرپیچی کرده و به نیرو‌های روشنایی بپیوندد. جید کمی بعد به شاهزاده کمک کرد تا رپتایل (Reptile) را که همانند جید برای دستگیری کیتانا فرستاده شده بود؛ شکست دهد و سرانجام او توانست به مادرش برسد و روح وی را از اسارت کان ازاد کند.
همزمان با این امر حمله شائوکان به قلمرو زمین با شکست مواجه شد و کیتانا به همراه ملکه سیندل توانستند همانند قلمرو زمین، قلمروی خودشان ادنیا را از دست امپراطور آزاد کنند و بعد از این واقعه شاهزاده از لو کنگ صمیمانه تشکر کرد.
ورود کیتانا جوان از گذشته به حال
جالب است بدانید، در بازی مورتال کمبت ۱۱ کیتانا و لیو کانگ در جهت نقشه کرونیکا برای ریست کردن خط زمانی و محو کردن ریدن از تاریخ به استخدام او درآمده بودند و به دلیل اختلالات زمانی ایجاد شده توسط کرونیکا، یک کیتانای جوان به همراه چند تن از مبارزان دیگر از گذشته به زمان حال آمدند.
کیتانای جوان قصد داشت مداخله‌های کرونیکا را متوقف کند تا بتواند پدرخوانده خود یعنی شائو کان را نابود کند. او بعد از اتحاد با تارکاتان‌ها به رهبری باراکا و همچنین اتحاد باشوکان‌ها به رهبری شیوا، موفق به کشتن پدرش شد و کوتال کان را در لحظه‌ی اعدام نجات داد. کوتال کان نیز برای تشکر از او حاکمیت خود را به عنوان امپراطور اوت‌ورلد را لغو کرد به این عنوان را به کیتانا کان داد.
بعد از این که لیو کانگ خدای آتش اقدام به شکست کرونیکا کرد و کنترل ساعت شیشه‌ای او را به دست آورد، ریدن عنوان خودش یعنی محافظ ارث‌رلم را به لیو گانک داد و این شائولین کیتانا را به عنوان شریک خود در این راه انتخاب کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۶۶۳


ارسال