شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵
آغاز برداشت میوه گواوا از باغات سرباز در سیستان وبلوچستان
 
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان سرباز گفت: برداشت میوه استوایی و گرمسیری گواوا از سطح ۲۳۰هکتار باغات بارور این شهرستان آغاز شد.
سعید نارویی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: برداشت میوه استوایی و گرمسیری گواوا از سطح ۲۳۰هکتار  باغات بارور این شهرستان آغاز شد.

وی بیان کرد: سطح زیر کشت این میوه گرمسیری که بعد از انبه بیشترین سطح را به خود اختصاص داده ۲۷۰هکتار است که ۲۳۰هکتار آن بارور و پیش بینی شده امسال بیش از ۲هزار تن گواوا در شهرستان سرباز تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرباز ادامه داد: میوه گواوا با داشتن طعم و عطر خاص كه در منطقه به 'زیتون محلی' یا جام مشهور است بیشتر در صنایع دارویی، غذایی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی گفت: درختان بارور گواوا در شهریور ماه گل می دهد و برداشت محصول آن از اواخر آبان آغاز و تا اواخر فروردین سال بعد ادامه دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: میوه گواوا برداشت شده در فصول سرد سال كه كمبود میوه های نوبرانه محسوس است نقش مناسبی در تنظیم بازار میوه دارد.

وی گفت: بیش از ۹۰ درصد  از باغات گواوا در منطقه پیشین این شهرستان قرار دارد و محصول برداشت شده علاوه بر مصرف داخلی به استان های همجوار سیستان و بلوچستان صادر می شود.

نارویی تاکید کرد: نهال های مورد نیاز توسعه باغات میوه های گرمسیری در شهرستان تولید شده ودر برنامه داریم کشت گواوای پاکوتاه را در سرباز توسعه و مشکل برداشت این محصول را مرتفع کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۶۸۴


ارسال