يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
تداوم بی اخلاقی در مدارس؛
روایتی تلخ از تنبیه بدنی دانش آموزان درسیستان وبلوچستان
 
هرازچندگاهی از یک مدرسه در سیستان وبلوچستان خبری مبنی بر تنبیه بدنی یک دانش آموز منتشر می شود که اینبار نیز تسبیح دانه درشت؛ شلاق معلمی در هامون بود.
به گزارش عصرهامون، تنبیه بدنی دانش آموزان حرکتی غیراخلاقی و به شدت زیان بار است که متاسفانه هنوز هم دربرخی از مدارس سیستان وبلوچستان اتفاق می افتد ودانش آموزان به دلایل مختلف مورد ضرب و شتم معلمان قرار می گیرند.

در همین راستا روز گذشته تصاویر تنبیه دانش آموز ۱۳ ساله از شهرستان هامون واقع در شمال استان به این پایگاه خبری ارسال شد که خانواده وی خواهان پیگیری علت این اقدام از سوی معلم شدند.

بنابر گفته شیخی پدر این دانش آموز؛ معلم در حین کلاس درس برای دقایقی کلاس را ترک می کند که در فاصله نبود وی، دانش آموزان با یکدیگر صحبت وبازی می کردند که به محض برگشت، معلم دانش آموزان را در کلاس به صف و آنها را با تسبیح دانه درشت تنبیه می کند.
 
وی ادامه داد: معلم، فرزندم را که از شدت درد به زیر میز پناه می برد وادار به درآوردن پیراهن کرده و مجدد وی را تنبیه می کند؛ چه لزومی دارد که وقتی درس از آنها نپرسیده یا بی حرمتی به وی انجام نداده اند از گزینه تنبیه استفاده کند.

شیخی از مسئولان خواستار پیگیری علت موضوع شد و گفت: در این راستا به حراست آموزش و پرورش شهرستان هامون مراجعه کرده که دلیل کبودی بدن فرزندم چیست که تاکنون پاسخی از سوی مدیر مدرسه یا حراست دریافت نکرده ام.
 
تنبیه بدنی در مدارس ممنوع بوده و هیچ جایگاهی ندارد
در پی تماسی که خبرنگار عصرهامون با داوود گلی، مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان داشت وی گفت: این موضوع را از مدیران مربوطه در شهرستان پیگیری و طبق قانون با خاطیان برخورد صورت می گیرد.

وی با بیان این مطلب که تنبیه دانش آموزان در برخی از مدارس برخلاف قوانین رخ می دهد، افزود: از لحاظ قواعد و روش اداری در ابتدای سال بر اساس بخش نامه و آیین نامه اجرایی دستورالعمل ممنوعیت اعمال تنبیه بدنی و برگزاری جلسه توجیهی خاص همکاران آموزشی با هدف تأکید بیشتر بر این موضوع ارسال  شده؛ زیرا تنبیه بدنی در مدارس ممنوع بوده و هیچ جایگاهی ندارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۷۰۷


ارسال