چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷
با آغاز موج جدید سرما؛
آژیر قرمز ذخایر خونی در ایرانشهر به صدا آمد
 
رئیس سازمان انتقال خون ایرانشهر با اشاره به این که بیماران تالاسمی بالاترین آمار دریافت کنندگان خون را در این شهرستان دارند، گفت: موج جدید سرما منجر به تشدید کمبود خون در این منطقه شده است.
به گزارش عصرهامون اسماعیل میرکازهی در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: بیشترین آمارمصرف فراورده های خونی در سطح شهرستان ایرانشهر مربوط به بیماران تالاسمی و در وهله های بعدی در بیماری های دیالیزی،هموفیلی وسرطانی مورد نیاز می باشد و سایر مصارف آن درزمینه بیماری بیماران موردی مانند تصادفات،جراحی وزایمان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: از آن جایی که مصرف خون دراین منطقه بیشتر از تولید است با فرا رسیدن فصل سرما و زمستان با کمبود همیشگی خون مواجه هستیم که خون مورد نیاز را از سایر استان ها دریافت می کردیم.

رئیس سازمان انتقال خون ایرانشهرادامه داد: روزانه 60واحد خون برای بیماران تالاسمی و برای بیماران دو بیمارستان موجود در این شهر ستان که شامل زنان، زایمان و جراحی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: به طور میانگین با کمبود روزانه 40 واحد از فرآورده های خونی مورد استفاده شهرستان ایرانشهر مواجه می شویم.

میرکازهی اضافه کرد: شهرستان ایرانشهر و راسک تحت پوشش این پایگاه انتقال خون می باشد و هم اکنون با کمبود خون مواجه هستیم و اهداء خون هم بسیار در این مناطق کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: شرایط اهداءخون برای افرادبالای ۱۷سال باوزن ۵۰ کیلوگرم به بالا می باشدکه با به همراه داشتن کارت ملی مردان با۴مرتبه و زنان با۳مرتبه مراجعه درطول سال می توانند دراین خصوص اقدام کنند.

این مقام مسئول گفت: افراد مراجعه کننده پس ازمعاینه، مشاوره و آزمایش، خونشان دریافت و در بانک خون ذخیره می شود.

وی با اشاره به اهمیت اهداء خون برای همه ی افراد واجد شرایط عنوان کرد: انجام این عمل باعث نجات جان بیماران می شود ودر کنار آن سلامتی شخص اهداکننده را نیز  به دلیل نوسازی خون در بدن تضمین می کند.

این مقام مسئول ضمن تشکر و دعوت از همه مردم درخصوص اهداءخون تاکید کرد: اهداء خون مربوط به زمان ودوره ی خاصی نیست و همه باید در این زمینه حضور فعال و همیشگی داشته باشند، چراکه خون جایگزین ندارد و اهداکننده خون با این عمل  خداپسندانه جان بیماران زیادی را از مرگ نجات خواهد داد.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۷۱۵


ارسال