چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
در همایش گلریزان آزادسازی زندانیان؛
بیش از 570میلیون تومان به آزادی زندانیان غیرعمد کمک شد
 
در جشن گلریزان شهرداری زاهدان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان بیش از 570 میلیون تومان جمع آوری و زمینه آزادی تعدادی از این زندانیان فراهم شد.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از زاهدنیوز ؛ صبح امروز مراسم گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با میزبانی شهرداری زاهدان و با حضور رئیس دادگستری استان ،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، امام جمعه موقت زاهدان، شهرداران و اعضای شورای شهر و جمعی از خیرین در سالن اجتماعات شهرداری زاهدان برگزار شد.

حجت الاسلام عزیزی در این مراسم بیان کرد: سنت حسنه گلریزان در ایران قدمتی هزار ساله دارد و خداوند درقرآن کریم نیز وعده داده که هرآن چیزی که به صورت انفاق به فقرا داده می شود 700 برابر آن برای شخص انفاق کننده ثواب در بر خواهد داشت.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: کسانی که انفاق می کنند و مبلغی که پرداخت می کنند آن مبلغ ابتدا به خدا می رسد و بعد به دست فقرا و نیازمندان و خداوند رابط و واسط میان فقیر و غنی است.

عبدالقادر پربار نیز با اشاره به هدف برگزاری این جشن بیان کرد: بخشی از فعالیت اجتماعی که رسالت همه ما و مخصوصا کرکنان شهرداری و شورای شهر زاهدان است، همین خدمت به مردم وقشر محروم جامعه است و برگزاری اینچنین مراسماتی می تواند هم برای توسعه این فرهنگ و همیاری مردم مفید و مثمر ثمر باشد و هم اینکه دل خانواده های گرفتار شاد شده و گره ای از مشکلشان باز گردد.

شهردار زاهدان ادامه داد: کار خیر ریشه در تاریخ مردم ایران و جشن گلریزان نیز صدها سال قدمت دارد و هم استانی های ما همیشه در این موضوع پیشتاز بوده اند و زندانیان جرائم غیرعمد و کسانی که مشکل مالی دارند و خانواده های آنان نیاز به کمک دارند که امیدواریم امروز بتوانیم با این عمل پسندیده دل این خانواده ها را شاد کنیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: از ابتدای سال جاری 75 نفر به دلیل جرائم غیرعمد در زندان هستند که مبلغ بدهی آنها بیش از 5 میلیارد تومان است و امیدواریم با این جشنی که به همت شهرداری زاهدان برگزار شد، زمینه آزادی تعداد زیادی از این زندانیان فراهم گردد.

سید عبدالحسین سجادی درپایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با استقبال خوبی که از این جشن شد مبلغ 575 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان جمع آوری گردید.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۷۳۸


ارسال