دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶
تجربه کسب مهارت سلاح‌های گوناگون در بازی Final Fantasy XV
 
بازی Final Fantasy XV در مهارت‌های مبارزه با تک تک سلاح‌ها تا مهارت‌های خاص هر شخصیت قابل ارتقا بوده که برای یک عنوان نقش‌آفرینی بسیار عالی است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،دنیای بازی‌های نقش آفرینی بخصوص بازی‌هایی که بصورت سری ارائه می‌شوند بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است، بخصوص اگر بتوانید از سلاح های مختلف و راه حل های ماورالطبیعه در آن استفاده نمایید. یکی ازبازی هایی که توانسته چنین اختیاراتی را به کاربرانش بدهد. وقتی صحبت از مجموعه Final Fantasy می‌شود، عاشقان این مجموعه سریع نسخه‌هایی نظیر Final Fantasy ۷ یا Final Fantasy ۱۰ را به خاطر می‌آورند.
بازی‌هایی که با عرضه شدنشان توانستند مخاطبین زیادی را به این مجموعه جذب کنند. حال همین طرفداران انتظار ۱۰ سال است منتظر هستند تا جدیدترین دست پخت اسکوئر انیکس را بچشند، ولی سوال اینجاست Final Fantasy ۱۵ تا چه اندازه سطح توقعات را بر آورده کرده است؟
۱۰ سال فراز و نشیب، ۱۰ سال انتظار و ۱۰ سال اتفاقات گوناگون که همگی قطعا در پایه و اساس یک بازی تاثیر گذار خواهند بود. اگر از من طرفدار بپرسید می‌گویم Final Fantasy ۱۵ می‌گویم این نسخه با گذشته‌های خود فاصله زیادی دارد، ولی اگر به دید یک منتقد نسخه پانزدهم را زیر و رو کنم، می‌بینم این بازی به‌عنوان یک بازی نقش آفرینی بازی خوبی است.
قطعا مشکلاتی نیز در این وسط وجود دارد. طبیعی است همیشه بازی‌هایی که دست به تغییر می‌زنند، ایراداتی را نیز در خود جای می‌دهند. البته مواردی که در این نسخه شاهد آن هستیم عملا تحولی در مجموعه Final Fantasy است و کار از تغییرات جزئی و کلی گذشته است.

مبارزات و سلاح های Final Fantasy
گیم پلی بازی کاملا با شماره‌های قبلی این سری تفاوت دارد. دیگر خبری از مبارزات نوبتی نیست و کاملا شاهد مبارزاتی Real-Time به سبک Action Adventure‌ های معمول هستیم. این تغییر هم سبب یک نوآوری در این فرنچایز شده و هم یاعث جذب گیمر‌های تازه و ناآشنا با Final Fantasy می‌شود.
در مبارزات شما می‌توانید از ۴ سلاح یا جادو استفاده کنید. جادو‌ها هم مانند سلاح‌ها باید در یکی از Slot‌های خالی Equip کنید و بازی دارای منوی جداگانه‌ای برای جادو‌ها نیست. آتش، یخ و برق ۳ ماده اصلی شما برای ساخت جادو‌های مختلف است که باید آن‌ها را از محیط جمع کنید و با آن جادو‌های مختلفی نظیر Blizzard، Thundara و…. را بسازید.

سلاح‌هایی نظیر شمشیرها، نیزه‌ها و تبر‌ها هم در بازی وجود دارند که قدرتمندترین آن‌ها انواع Royal Arm هایشان هستند که Damage بسیار زیادی به دشمنان وارد می‌کنند. Royal Arm‌ها سلاح‌های Regis Caelum یعنی پدر Noctis و پادشاه سابق Lucis است که بسیار قدرتمند بوده و در مقبره‌هایی مخفی در جهان بازی پنهان شده‌اند که دشمنان موجود در آن‌ها لول بالاتری از شما داشته و کار سختی برای به دست آوردن این اسلحه قدرتمند خواهید داشت.
علاوه بر اسلحه خودتان، شما سلاح‌های اولیه و ثانویه و وسیله‌ی حفاظتی از همراهانتان را نیز تعیین می‌کنید. ارتقای شخصیت‌ها یکی از ارکان اصلی بازی محسوب می‌شود و درخت مهارت‌ها برای هر ۴ کاراکتر آنقدر وسیع و جامع است که بعید است مهارت خاصی را برای ارتقا جا بیندازید.  Final Fantasy XV در مهارت‌های مبارزه با تک تک سلاح‌ها تا مهارت‌های خاص هر شخصیت قابل ارتقا بوده که برای یک عنوان نقش‌آفرینی بسیار عالی است.

سه‌ واژه‌ برای طراحی مراحل و لول‌دیزاین بازی
زیبا، دل‌نواز و دوست داشتنی، سه‌واژه‌ای که می‌توان برای طراحی مراحل و لول‌دیزاین بازی استفاده کرد. هر مرحله اصلی دارای تنوع خاص خود است و رفته رفته شاهد محیط‌های جدیدتر، مراحل متنوع‌تر و متفاوت‌تری هستیم که در این میان ترکیب شده‌اند با باس فایت‌هایی که طراحی خودشان و نوع مبارزه‌شان شدیدا عالی است.
از اولین باس فایت گرفته تا آخرین باس فایت شما را هیجان زده خواهد کرد. از طرفی قدم زدن در شب‌های اینسامنیا و رانندگی در روز سبب شده است تا نتوان اسکوئر انیکس را در بخش طراحی‌های بازی ستایش نکرد.

تنها مشکل گرافیکی بازی که بعضی وقت‌ها اذیت کننده است، مربوط به دوربین مبارزات می‌شود که به دلیل ایجاد انیمیشن‌های خاص هنگام استفاده از ضربات ویژه شخصیت‌ها، می‌بینیم که در محیط‌های سر بسته نمایش این صحنه‌ها دچار مشکل می‌شود یا اینکه در مناطق شلوغ زاویه‌های شلیک گلوله‌های پرومپتو به درستی در نظر گرفته نمی‌شود. از طرفی در اندک مناطق بازی، بافت‌ها خوب کار نشده‌اند یا به درستی بارگزاری نمی‌شوند.
تیم سازنده سعی کرده دقت خاصی بر روی طراحی شخصیت‌های بازی انجام دهد. از این‌رو شاهد جزئیات بسیار زیاد و دقیق در طراحی چهره یا لباس شخصیت‌های اصلی و فرعی بازی هستیم. از طرفی درست است بافت‌ها در یک سری از مناطق مشکل دارند، ولی وقتی به بارش باران و تاثیر آن بر روی لباس و قیافه شخصیت‌ها نگاه می‌کنید، می‌بینید که این کار به خوبی هرچه‌تمام‌تر انجام گرفته است.

از گرافیک که بگذریم، موسیقی‌های بازی شدیدا عالی کار شده است. اگر بازی‌هایی نظیر دارک سولز را بازی کرده باشید، می‌دانید که موسیقی و ریتم آن چقدر در باس فایت‌ها و مبارزات تاثیر گذار است. دقیقا همین موضوع به خوبی در Final Fantasy ۱۵ در نظر گرفته شده و شاهد موسیقی‌های حماسی و شدیدا آدرنالین داری در طول بازی هستیم. در بخش صداگذاری و دیالوگ‌ها نیز بازی به خوبی عمل کرده است.
در طول بازی شاهد مکالمات طنز آمیز بین شخصیت‌ها هستیم یا اینکه از نگرانی‌ها یا خاطرات قدیمی خود برای یکدیگر می‌گویند. در کل Final Fantasy ۱۵ دقیقا آن‌چیزی است که انتظارش را داشتیم. یک بازی نقش آفرینی که بتواند ساعت‌ها مخاطبان خود را سرگرم کند. شاید در این بین یک سری مشکلات وجود داشته باشند، ولی می‌توان بعضی از آن‌ها را نادیده گرفت، زیرا در تجربه کلی از اثر تاثیر آن‌چنانی نمی‌گذارند، ولی قطعا اگر این مشکلات پیش‌روی نبودند، می‌توانستیم بگوییم با بهترین Final Fantasy روبرو هستیم.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۹۰۴