سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
در گفت و گو با کارشناسان سیاسی سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
بصیرت مردم رمز نجات کشور از نقشه های دشمنان/طرفداران فتنه 88 همان حامیان توطئه اقتصادی 98 هستند
 
جمعی از کارشناسان سیاسی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه بصیرت مردم همواره آبی بر آتش فتنه هاست، طرفداران دیروز فتنه88 را همان حامیان امروز توطئه اقتصادی بر ضد ملت ایران دانستند.
مرتضی دهقان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون؛ با اشاره به اینکه 9 دی روز تجدید پیمان ملت با ولایت است، بیان کرد: اتفاقات سال 88 به دلیل عدم تمکین به قانون بود؛ طی چندین ماه آشوب و اعتراض، وقایعی به وجود آمد که خسارت های زیادی به کشور زده شد.

وی با بیان اینکه فتنه ۸۸ دعوت از بیگانگان برای براندازی نظام بود، افزود: این اعتراضات برای غلبه بر حریف و اعتراض به نتیجه انتخابات نبود؛ اگر به شعار های شورشگران دقت کنیم متوجه خواهیم شد که آنها دو رکن اصلی نظام یعنی جمهوریت و اسلامیت نظام را نشانه گرفته بودند و به اصل ولایت فقیه حمله کردند و بعد هم عملا به جنگ با نظام اسلامی و مردم پرداختند.

کارشناس امور سیاسی ادامه داد: خوشبختانه تمام این جریانات با تدابیر حکیمانه رهبری و نیز هوشیاری مردم و ولایتمدار و انقلابی در ۹دی ۸۸ به پایان رسید؛ حضور پرشکوه، حماسی و میلیونی مردم در 9 دی ماه مشت محکمی بر دهان ابرقدرت ها، استکبار جهانی و فتنه گران داخلی و خارجی بود.
 
وی گفت: مردم با حضور خود در ۹ دی به سران فتنه اعلام کردند هر مسئله ای راهکار قانونی خود را دارد و اجازه نمی دهند دشمنان داخلی و خارجی ملت ایران به بهانه مسائلی مثل انتخابات، مقدسات ملت ایران را مورد تهاجم خویش قرار دهند.

دهقان تصریح کرد: اینکه هر کسی که از کمترین فهم سیاسی برخوردار باشد می داند که سران فتنه هنوز بر سر مواضع خود هستند، یقینا مسببان حوادث سال ۸۸ مجرمند و باید طبق قانون با آنها برخورد شود و کسانی که ندای رفع حصر سر می دهند دنبال فتنه ای دیگرند.

وی به بصیرت در شناخت دشمن شناسی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: اگر شناسایی دشمن بدرستی صورت گیرد، می توان در رویارویی با فتنه، ویژگیهای مختلف دشمن اصلی، توطئه ها و نقاط ضعف و قوت و مراکز و منابع و امکانات آن را به خوبی شناخت و بانیان فتنه در سال 88 اکنون حامی توطئه اقتصادی در سال 98 هستند که به دروغ ادعای حمایت از طبقه مستضعف می کنند که باید در این خصوص با شناخت راه حقیقی و داشتن راهبری امین بتوان مسیر پر آسیب فتنه را با امنیت گذراند.

این کارشناس امور سیاسی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی برای مردم، عمل بر حسب تکلیف بود اذعان کرد: ۹ دی بازتولید حماسه امام حسین(ع) در عاشورای ۶۱ هجری است، مردم در آن روز نشان دادند که نخبگان حقیقی هستند و نهم دیماه روز بیداری و خروش و حضور ملتی است که به مقدساتش، نظامش و سالار شهیدانشان توهین شده بود و کاسه صبرشان لبریز گشته بود.

وی ادامه داد: چقدر زیبا فرمود امام این ملت که 9 دی 88 در تاریخ ماند و چگونه ممکن است از یاد برود اجتماع باشکوه و بی نظیری که در غبار آلود ترین فضای رسانه ای و سیاسی چون بارانی سیل آسا تمام داشته های ستمکاران و مزدوران داخلی و خارجی را شست و برای همیشه تاریخ بدخواهان ملت را به زباله دانی تاریخ فرستاد.

دهقان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند «حوادث بعد از انتخابات را عده‌ای از روی نادانی و محاسبه غلط ایجاد کردند، دشمن بهانه کرد، شاید بتواند جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کند؛ اما برعکس شد؛ همین حوادث موجب قدرت جمهوری اسلامی شد» خاطرنشان کرد: این حوادث منعکس کننده هدایت و بیداری برای آیندگان در مقابل با کینه توزی دشمنان قسم خورده ایران است.


مردم زیر فشار مشکلات اقتصادی هستند
سلطانعلی میر در گفت وگو با خبرنگار ما، بیان کرد: در طول 40 سال بعد انقلاب بصیرت و آگاهی مردم به کرات مشاهده شد. در فتنه ها و اتفاقات ایجاد شده برای براندازی نظام اسلامی رکن اصلی پیروزی، بصیرت ملت ایران بود که حق را از باطل تشخیص دادند.

وی افزود: در جنگ مردم با بینش و بصیرت کامل از نظام و حاکمیت دفاع کردند و پس آن هم فتنه های دیگر توسط دشمنان اسلام خلق شد.

رئیس دانشگاه آزاد سیستان وبلوچستان عنوان کرد: در فتنه 23تیر ماه سال 78 اوج بصیرت مردم نشان داده شد و همچنین در سال 88 فتنه ای که با موضوع انتخابات خلق شد و فعالیت برخی افراد ساده لوح با جریان های سیاسی داخل پیوند خورد و باعث ایجاد حرکتی شد که انقلاب را با چالش روبرو کرد.

 وی ادامه داد: حرکتی که از مدت ها قبل توسط معاندین برنامه ریزی شده بود.

میر تصریح کرد: در نهم دی ماه سال 88 مردم با بصیرت و با حضور به موقع در نطفه باعث خفه شدن فتنه شدند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در آبان ماه امسال گفت: دشمنان برای براندازی نظام اسلامی اقداماتی ضد انقلابی و نظامی انجام دادند و مردم با آگاهی کامل در کل کشور این فتنه غربی، عبری و آمریکایی را خاموش کردند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: رمز بقای انقلاب و عبور از بحران های دشمنان ومعاندین نظام، رویکرد بینش و بصیرت ملت ایران بوده است.

وی اضافه کرد: مردم ایران برای مقابله با دشمنان به صورت قاطع و شفاف تصمصم می گیرند. حماسه نهم دی ماه سال 88 یکی از حوادثی است که نقش بصیرت را با تمام وجود می توان لمس کرد و اوج آگاهی، وحدت، همدلی ملت ایران را مشاهده کرد.

این مقام مسئول گفت: مسئولین باید قدر ملت با بصیرت ایران را بدانند و مشکلات مردم را که با معضلات اقتصادی و مادی دست و پنجه نرم می کنند حل کنند. هم اکنون مردم از گرانی و بیکاری و وجود فساد در برخی دستگاه های اجرائی رنج می برند.

وی در پایان گفت: ملت غیور ایران همیشه در صحنه های دفاع از نظام حضور داشته اند و در تنگناهای زندگی و حتی فشارهای اقتصادی که کمر آنان را خم کرده است خود را دچار محدودیت برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی با وجود رهبری فرزانه نکرده اند و دفاع از این آرمان ها را وظیفه خود می دانند.

دشمنان از فتنه گران به صورت مستقیم حمایت کردند
رضا خادمی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره ایام دهه بصیرت، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان به دنبال ضربه زدن به این نظام نونهال و نوپا بودند.

وی عنوان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب، گروهک های تروریستی دست به ترور مردم و مسئولان و نخبه های انقلاب اسلامی زدند و پس از آنها گروهک های تجزیه طلب اقدامات خرابکارانه ای را علیه امنیت کشور انجام دادند.

این کارشناس سیاسی افزود: دشمنان نظام اسلامی که این ترفندهای خود برای ضربه زدن به نظام را کارساز ندیدن با تحریک کردن صدام اقدام دیگری علیه نظام اسلامی را آغاز کردند.

خادمی اضافه کرد: پس از هشت سال مقاومت ملت مسلمان ایران در برابر هجمه های بعثی ها، دشمنان و در راس آن آمریکا متوجه این موضوع شدند که از این راه هم نمی توانند به نظام ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: لذا دشمنان انقلاب اسلامی درصدد این برآمدند که از راه های دیگر درصدد ضربه زدن و یا تغییر نظام جمهوری اسلامی باشند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: در ابتدا دشمن در سال ۷۸ با حمایت از اغتشاشگران و آشوبگران درصدد این شد که به نظام ضربه بزند اما حضور مردم نگذاشت تا آنها به هدف خود برسند.

خادمی افزود: دشمن در این سال ها که تمام تلاش خود را برای نابودی نظام اسلامی بکار بسته و هربار به در بسته خورده بود اینبار در سال ۸۸ با طرحی  جدید وارد شد.

وی اضافه کرد: دشمنان انقلاب از سال ها قبل با توطئه و نیرنگ به دنبال این بودند که در سال ۸۸ و با حمایت از فتنه گران، نظام اسلامی را نابود کنند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: غربی ها و دشمنان به صورت مستقیم از فتنه گران حمایت می‌کردند و اغتشاشگران هشت ماه به کشور ضربه زدند و حتی به مقدسات مسلمانان توهین کردند.

خادمی خاطرنشان کرد: این حضور مردم بصیر و آگاه کشورمان در نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ بود که چشم فتنه را کور کرد و دشمنان را در بهت فرو برد.

نمی توان تبعات اقتصادی فتنه را نادیده گرفت
احمد رضا طاهری نیز در گفت و گو با خبرنگار ما،با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات مهم پس از انقلاب اسلامی اعتراض به نتیجه انتخابات سال 88 بود که بعدها  یادداشتها و مقالاتی تحت عناوین مختلف توسط تحلیل گران در رسانه های داخلی و خارجی به چاپ می‌رسید و یا مورد گفتگو و تحلیل قرار می‌گرفت، بیان کرد: موضوع دخالت در روند انتخابات توسط عوامل داخلی و خارجی دشمن مطرح می‌شد که لازم است در اینجا به فرمایش مقام معظم رهبری نیز اشاره ای کوتاه داشته باشیم که دشمن محاسبات خیلی دقیقی کرده بود؛ منتها محاسباتش غلط از آب درآمد.

وی افزود: بی تردید استکبار جهانی ملت ایران را نشناخته بود دشمن در پشت صحنه، همهٔ چیزها را مشاهده کرده بود. این کسانی که شما بهشان می‌گویید سران فتنه، کسانی بودند که دشمن این‌ها را هل داد وسط صحنه نبایستی انسان بازیچهٔ دشمن شود.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: نباید از این موضوع نباید غافل باشیم که بصیرت و هوشمندی مردم بواسطه بصیرت و هوشمندی رهبر چنین مردمی است که شکل گرفته، به عبارت دیگر، هدایت و رهبری بصیرت و هوشمندی مردم را ابتدا باید در شخص رهبر انقلاب یافت و تاثیر و مقام و جایگاه رهبری ایران اسلامی را نباید در کنترل و خاموش سازی این معضل سیاسی دست‌کم گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان با اشاره به اینکه نمی توان منکر تبعات فتنه 88 و افزایش تحریم ها علیه ملت ایران شد، ادامه داد: پس از اعلام نتیجه انتخابات 88، عده ای از مخالفان داخلی و خارجی از این فرصت علیه حاکمیت اسلامی در ایران جبهه گرفته و از عنوان‌های مختلفی مانند جنبش اجتماعی، نارضایتی، جنبش سبز، و غیره یاد می‌کردند که در واقع اگر از زاویه ای دیگر به این موضوع بپردازیم بیانگر این می‌باشد که تبعات فقط محدود به حوزه اقتصاد نبوده بلکه تبعات اجتماعی و سیاسی پسا انتخابات 88  بیشتر از تبعات اقتصادی بوده است، اما آنچه الان مهم است اینکه با هوشیاری رهبر معظم انقلاب و حمایت مردم و نخبگان با این مسئله مبارزه شد.

طاهری خاطر نشان کرد: اصولا هر نوع حرکتی که به ضرر منافع نظام باشد بنوعی تحریم قلمداد می‌شود حال ممکن است چنین حرکتی از روی قصد باشد و یا از روی قصد نباشد، اما در هر حال، چون به ضرر نظام تمام می‌شود بنوعی میتوان آنرا نوعی تحریم علیه جامعه و دولت و یا حکومت دانست و هر حرکتی که امنیت را تهدید کند جامعه را می‌تواند تحریم کند.

وی تصریح کرد: به هیچ عنوان نقش و تدبیر هوشمندانه مقام معظم رهبری را در خلق حماسه 9 دی سال 88 نمی‌توان نادیده گرفت، نقش ایشان چنان تاثیرگذار بود که فرضا اگر ایشان و دوستداران نظام اسلامی ایران با تدبیر این روند را هدایت و رهبری استراتژی مخالفان میتوانست عملی گردد.

9 دی نشان داد که مردم از اغتشاش و آشوب بیزارند
ضیاء خزائی در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: مردم ایران همیشه به دنبال امنیت، آسایش، وحدت و همدلی بوده اند و زمانی که تنشی در کشور رخ می دهد با بصیرتی که دارند از همگرایی دفاع می کنند تا اینکه طرفدار آشوب و درگیری باشند.

این کارشناس سیاسی افزود: 9 دی نشان داد که مردم از تفرقه و اغتشاش و آشوب بیزار و متنفر هستند و از درگیری و تنش روی گردان هستند.

وی با اشاره به اینکه سران فتنه 88خود باعث تحریم علیه ملت ایران بودند افزود: سران فتنه با حمایت از قشر ضعیف جامعه به دنبال موج سواری بر مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور و ملت هستند و هرجا که نقطه ضعفی پیدا شد چه اقتصادی و چه سیاسی از آن راه وارد می شوند که درواقع این خود سواستفاده از احساسات مردم است اما مهم این است که مردم عزیز ایران اسلامی همیشه هوشیار و بابصیرت هستند.

خزائی درپایان خاطرنشان کرد: باید خودآگاهی مردم در شناخت فتنه ها بیشتر شود و به این نکته توجه داشته باشند که با میدان دادن به فتنه گران اولین ضرری که شامل حال همه می شود از دست دادن امنیت است چراکه با ناامنی اقتصاد، سیاست و فرهنگی وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۹۳۱


ارسال