دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
رشد 238 درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار
 
ایوب کرد از واردات 498 هزار و 376 تن کالای اساسی از طریق بندر چابهار به کشور در 9 ماهه سال جاری خبر داد.
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از واردات 498 هزار و 376 تن کالای اساسی از طریق بندر چابهار به کشور در 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با 147 هزار و 306 تن، رشد 238 درصدی را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: 11 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در این مدت وارد بندر چابهار شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در تعداد کشتی های وارده 83  درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول افزود:  بندر چابهار در تخلیه به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور آمادگی کافی دارد و با روند افزایشی تخلیه و بارگیری این نوع کالاها و حمل زمینی آن، زمینه برای تامین کامیون در مسیر برگشت برای حمل کالاهای صادراتی از طریق این بندر  فراهم شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل راهداری استان عمده کالاهای اساسی وارده به بندر چابهار را در 9 ماهه سال جاری گندم، برنج، شکر و جو  عنوان و ادامه داد: این بندر استراتژیک امن ترین و کم هزینه ترین مسیر برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالاهای متعلق به سایر کشورها نظیر افغانستان و کشور های آسیای میانه است.

کرد خاطر نشان کرد: اتصال مستقيم به آب‌های آزاد اقیانوس هند و قرار داشتن در مسیر کریدور های بین المللی حمل و نقل از مهمترین مزایای بندر چابهار است و این مهم نقطه قوت آینده تجارت و ترانزیت کشور خواهد بود.

نویسنده: نجمه خسروپرست

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۹۸۲


ارسال