پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ,28 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
نصب نکردن کارتخوان توسط پزشکان بد اخلاقی است
 
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه پزشکان با وجود درآمدهای سرسام‌آور، مالیاتی پرداخت نمی­‌کنند، گفت: اگر بخش بزرگی از جامعه قانون­‌گریزی کند، بداخلاقی تلقی می‌­شود که آثار تربیتی آن به دیگر بخش­‌ها هم سرایت می­‌کند.
به گزارش عصرهامون، محمدرضا نجفی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره فرار مالیاتی پزشکان، گفت: پیگیری فرارهای مالیاتی که رقم قابل توجهی را تشکیل می‌­دهد می­‌تواند منبع پایداری برای مصارف کشور باشد اما استفاده از این منبع نباید با فشار مضاعف بر بنگاه­‌هایی که به سختی کار می­‌کنند و صادقانه مالیات می‌پردازند، خلط شود.
 
وی در ادامه افزود: باید با تدبیر راه­‌های فرار مالیاتی مسدود شود؛ از جمله این موارد پزشکان هستند؛ در حالی کارمند و کارگر مالیات درآمدش را می­‌پردازد، پزشکان با وجود درآمدهای سرسام ‌آور، مالیاتی پرداخت نمی­‌کنند. این مساله هم آثار عرضی دارد هم آثار ذاتی. اگر بخش بزرگی از جامعه قانون­‌گریزی کند، بداخلاقی تلقی می‌­شود که آثار تربیتی آن به دیگر بخش­‌ها هم سرایت می­‌کند.

نجفی ادامه داد: دلیلی ندارد در مطب پزشکی که ویزیت آن یکصد هزار تومان است، کارتخوان نباشد. دولت باید اینگونه موارد را حتما پیگیری کند و همه از جمله پزشکان مردم­دار و فرهیخته کمک کنند تا فرهنگ مالیات‌­دهی در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۲۳۶


ارسال