دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
حاج قاسم‌ به خانه پدری بازگشت؛
مراسم تدفین پیکر مطهر سیدالشهدای مقاومت به دلیل ازدحام جمعیت به تعویق افتاد
 
بر اساس اعلام ستاد برگزاری مراسم تشییع و تدفین شهدای مقاومت در کرمان؛ ازدحام بی سابقه جمعیت مراسم تدفین پیکر حاج قاسم را به تاخیر انداخت.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه آرمان؛با توجه به اینکه مسیر ۱۷ کیلومتری میدان آزادی تا گلزار شهدای کرمان مملو از جمعیت میلیونی تشییع کنندگان است، حرکت خودرو حمل شهدا با کندی بسیار مواجه شده است؛ بر همین اساس ستاد برگزاری مراسم، تدفین شهدا را لغو کرد.
این خبر به طور رسمی از بلندگوهای گلزار شهدای کرمان اعلام شد؛ بر اساس این اعلام مراسم تدفین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید حسین پورجعفری امروز برگزار نمی شود.
 
تصاویری هوایی از حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان
پیکر مطهر سیدالشهدای مقاومت، حاج قاسم سلیمانی و سرتیپ شهید پورجعفری، هم‌اکنون در میدان آزادی بر روی دستان مردم کرمان قرار گرفت.
از میدان آزادی تا محل تدفین شهدا در گلزار شهدای کرمان، بلوار جمهوری اسلامی و خیابان‌های منتهی به خیابان شهید بهشتی، شریعتی، چهاراه کاظمی، میدان شهدا، خیابان شهدا مملو از عاشقان حاج قاسم است. مسافت تخمینی حضور عاشقان سیدالشهدای مقاومت حدود 17 و نیم کیلومتر است. 


کوههای صاحب الزمان کرمان میعادگاه عشاق فرمانده

آماده سازی محل تدفین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید سرتیپ حسین پورجعفری در گلزار شهدای کرمان
کرمان سراسر صحنه عشق و ارادت به سردار دل‌ها شد. حرکت مردم از شهرهای مختلف کرمان و حتی ایران برای عرض ادب و ارادت به مقام سرباز صدیق ولایت، حاج قاسم سلیمانی از شب گذشته آغاز شده و همچنان خیل عظیم مردم به سمت کرمان و محل تشییع شهدای مقاومت در حرکت هستند.
جاده‌های منتهی به کرمان مملو از جمعیت است. مردم کرمان درِ خانه‌هایشان را به روی میهمانان حاج قاسم گشوده‌اند و به گرمی از عاشقان سردار دل‌ها پذیرایی می‌کنند. 
موکب‌های اربعین در جای جای مسیر تشییع پیکر مطهر شهدا راه‌اندازی شده‌اند.

مهمانانی از کشورهای لبنان، یمن افغانستان، پاکستان، هندوستان، عراق سوریه، فلسطین و برخی از کشورهای عربی و آفریقایی به جمع تشییع کنندگان پیوستند.
همچنین جمعی از فرماندهان و نیروهای جبهه مقاومت از تیپ فاطمیون، حزب‌الله لبنان و حشدالشعبی در مراسم تشییع و تدفین سیدالشهدای مقاومت حضور دارند.
 

 
جمعی از مردم کرمان در حاشیه مراسم تشییع امروز با امضای طوماری نسبت به سکوت اروپایی‌ها در اقدام تروریستی اخیر اعتراض کردند و خواستار اتخاذ سریعتر موضع از سوی اروپایی‌ها شدند.

**************************************
لحظاتی پیش مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سرتیپ شهید حسین پور جعفری با قرآئت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی از میدان آزادی کرمان با حضور میلیونی و عاشقانه مردم دیار کریمان آغاز شد.
 
آغاز مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی در کرمان 
حضور میلیونی کرمانی‌ها در مراسم بدرقه فرمانده دل‌ها  
***********************************
سحرگاه امروز پیکر پاک و مطهر سردار دلها؛ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه یار و همراه همیشگی سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری وارد فرودگاه کرمان شد و انتظار مردم استان کرمان برای دیدن پیکر پاک فاتح مقاومت به پایان رسید.پیش از زمان تعیین شده آغاز مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزم چهل ساله ایشان سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری خیابان های منتهی به برگزاری این مراسم مملو از حضور پرخروش مردم است؛  مردمی که بیش از 4 روز برای میزبانی فرزند خود لحظه شماری کرده اند و هم اکنون با چشمانی اشکبار و بغضی در گلو آمده اند تا بار دیگر با فرزند مجاهد، مبارز، مخلص و شجاع خود پیمان مقاومت و ایستادگی ببندند.

میدان آزادی پیش از آغاز مراسم تشییع پیکر سردار دلها و همراه ۴۰ ساله ایشان
امروز تمامی مردم استان کرمان و استان های هم جوار خود را به مرکز شهر کرمان رسانده اند تا بتوانند در مراسم پرشکوه تشییع پیکر پاک و مطهر بزرگترین سردار تاریخ اسلام شرکت کنند.

آحاد مردم از کوچک و بزرگ؛ زن و مرد با در دست داشتن پوسترهایی از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یار همیشگی ایشان سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری به سمت محل برگزاری تشییع پیکر مطهر فرزندان خطه استان کرمان از محل میدان آزادی در حال حرکت هستند.
مردم با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و در دست داشتن پلاکاردهایی همچون «یک جهان منتقمت خواهند بود» اعلام انزجار خود را نسبت به اقدام تروریستی آمریکایی ها ابراز کردند.
گفتنی است؛ بنا به وصیت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پیکر پاک و مطهر ایشان و سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری پس از تشییع توسط مردم و مسئولان استانی، کشوری و برخی از سران کشورها در محل گلزار شهدای کرمان در مکانی که در گذشته مشخص کرده اند در کنار مزار مطهر شهید محمد حسین یوسف الهی تدفین خواهند شد.

 
 
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۳۵۵


ارسال