چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷
مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:
تهیه نسخه پیشنهادی ایران برای ارائه در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار
 
مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از تهیه نسخه پیشنهادی ایران برای ارائه در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار خبر داد.
محمد علی اصل سعیدی پور در گفت و گو با عصرهامون، گفت: نشست کارگروه ملی اجرایی سازی توافقنامه سه جانبه ترانزیتی ایران، هند و افغانستان موسوم به موافقتنامه چابهار با حضور نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت امور خارجه، وزارت راه و شهرسازی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به مدت 2 روز به میزبانی بندر چابهار برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست پروتکل پیشنهادی ارائه شده توسط هند جهت الحاق به موافقتنامه چابهار با همکاری نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط با دقت نظر بررسی و نسخه پیشنهادی ایران برای طرح و تصویب در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار (Follow up committee) تهیه شد.

مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: ایران با توجه به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های ترانزیتی چابهار تمام تلاش خود را جهت اجرایی سازی موافقتنامه و تسهیل و تسریع ترانزیت از این مسیر به کار خواهد گرفت.
به گفته سعیدی پور، همزمان ترتیباتی در سازمان بنادر و دریانوردی اندیشیده شده است تا نسبت به ارائه تعرفه های ترجیحی به خطوط کشتیرانی و صاحبان کالا اقدام شود.

گفتنی است: موافقتنامه چابهار سوم خرداد ماه سال ۹۵ با حضور رؤسای جمهور ایران و افغانستان و نخست وزیر هند، به امضای وزرای حمل و نقل سه کشور رسید و در حال حاضر اجرایی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۴۲۲


ارسال