پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
در گرامیداشت شهادت سپهبد شهید سلیمانی مطرح شد؛
ملت ایران منتظر انتقام سخت و اقدام نهایی هستند/ شهادت حاج قاسم سلیمانی اسلام را زنده کرد
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: انتقام سختی باید از بانیان شهادت حاج قاسم سلیمانی گرفته شود و اولین سیلی که توسط سبزپوشان سپاه به دشمن زده شد شروع کار و آغاز راه بود اما مردم منتظر اقدام نهایی هستند.
به گزارش عصرهامون؛ نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در مراسم گرامیداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای جبهه مقاومت و عزای جانباختگان کرمان و سقوط هواپیمای مسافربری که در مصلی قدس زاهدان برگزار شد گفت: شهید سلیمانی شهیدی بزرگ و با عظمت بود که این بزرگی و احترام نهفته در شخصیت و عملکرد او بود.
 
حجت الاسلام مصطفی محامی افزود: شهید سلیمانی دارای کمالات اخلاقی و معنوی و شخصیت والایی بود که ایمان او به خداوند و اعتقاد راسخ به آیات الهی و دستور جهاد و وعده نصر و پیروزی خداوند همواره سرلوحه کار این سرباز مطیع ولایت و انقلاب بود و موجب شد تا موفقیت های چشمگیری را نصیب اسلام کند.
 
به گفته حجت الاسلام محامی؛ دشمن شناسی و یک عمر مجاهدت و مقابله با استکبار جهانی و صهیونیزم بین المللی از ویژگی های ممتاز شهید سلیمانی بود. حضور او در جای جای جبهه مقاومت از افغانستان گرفته تا عراق و سوریه و لبنان و یمن و تمام میدان های سخت در کنار عقلانیت و تدبیر و پرهیز از افراط و تفریط در عرصه های سیاسی و فرهنگی و نظامی از شاخصه های بارز سردار سلیمانی بود.
 
خطیب جمعه زاهدان تصری کرد: مردم ایران و عراق در تشییع پیکر شهید سلیمانی و سایر شهدای مقاومت به راستی سنگ تمام گذاشتند که البته این کار خدایی بود چرا که سردار سلیمانی مصداق بارزی از آیه شریفه قرآنی بود و موجب شد بسیاری از کسانی که حتی او را یکبار هم ندیده بودند احساس یتیمی و اندوه بزرگ داشته باشند.
 
وی ادامه داد: علیرغم همه توطئه های متعدد دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان و ملت های مختلف اما به برکت خون شهدای مقاومت همه این توطئه ها خنثی شد و نقشه های شوم شان نقش برآب شد که باید قدردان این شهدا باشیم.
 
وی بیان کرد: از زندگی شهید سلیمانی باید درس گرفت و بر ما لازم است تا برای تحقق اهداف وی تلاش کنیم. امروز جای سردار سلیمانی در بین ما خالی است اما نباید اجازه دهیم تا مقام معظم رهبری فقدان آن شهید را احساس کنند که این مسئولیت خطیر متوجه همه مسئولان و مردم و علما و اقشار مختلف جامعه است.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان ضمن تشکر از حمله موشکی سپاه تاکید کرد: انتقام سختی باید از بانیان شهادت حاج قاسم سلیمانی گرفته شود و اولین سیلی که توسط سبزپوشان سپاه به دشمن زده شد شروع کار و آغاز راه بود اما مردم منتظر انتقام سخت و اقدام نهایی و تحقق هدف شهید سلیمانی یعنی بیرون راندن آمریکا و ملت های استکباری از منطقه به اذن الهی و مجاهدت مردم هستند.

خون شهدای مقاومت، اسلام را زنده کرد
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه نیز در این مراسم گفت: متاسفانه برخی کشورهای به ظاهر مسلمان مانند عربستان خائن و جنایتکار دست بیعت با استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی دادند و به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند اما سرنوشت آنها معلوم است و آینده ای جز نابودی خودشان ندارند.
 
سردار محمد مارانی افزود: سران بی وجدان عربستان سعودی با حمایت استکبار و آمریکای جنایتکار، داعش را به راه انداخته و از آن حمایت و به کشورهای اسلامی مانند فلسطین، یمن و لبنان و عراق و سوریه حمله کردند اما سردار سلیمانی در بحرانی ترین شرایط کنترل اوضاع را در دست گرفت.
 
وی تاکید کرد: در زمانی که حتی مسئولان سوریه هم ناامید شده بودند و باور نمی کردند بتوان جلوی پیشرفت داعش را گرفت حاج قاسم سلیمانی وعده نابودی این گروه تروریستی را در کمتر از 3 ماه داد که در نهایت با تدبیر این فرمانده ایرانی و خواست خداوند و تلاش جبهه مقاومت محقق شد.
 
وی تاکید کرد: یکی از بارزترین خصوصیات سردار سلیمانی این بود که برخی تاکتیک ها و راهکارهای مهم در شرایط حساس، به خواست خداوند متعال و عنایت ائمه اطهار به قلب و ذهن وی الهام میشد و مردم سوریه و فلسطین و عراق و همه کشورهای مسلمان هرگز او را فراموش نکرده و خاطره اش از ذهن آنها پاک نمی شود.
 
مارانی با اشاره به رشادت های همرزم خود در جای جای دنیا و حتی در استان سیستان وبلوچستان تاکید کرد: امروز در فقدان حاج قاسم، وظیفه خطیری بر دوش همه است و باید تلاش کنیم تا شجاعت، اخلاص، ایمان و تدابیرمان در زندگی سلیمانی وار باشد و شیوه و سیره آن شهید را سرلوحه کار قرار دهیم.
 
همرزم شهید سلیمانی افزود: آمریکایی ها می خواستند و می خواهند که به دین، قرآن و اسلام تعدی کنند اما همه مسلمانان باید هوشیار باشند و در برابر توطئه های آنها نه تنها ناامید نشوند بلکه باید استوارتر و محکم تر از قبل عمل کرده و رهرو راه شهید سلیمانی و شهدای مقاومت باشند.
 
به گفته مارانی؛ همان طور که انقلابی بودن و انقلابی ماندن شیوه زندگی حاج قاسم بود بر ما نیز لازم است تا همان راه را ادامه داده و اسلام و انقلاب و رهبری خط قرمزمان باشد و به گونه ای عمل کنیم که مقام معظم رهبری هیچ گاه فقدان این شهید ارزشمند را احساس نکنند.
 
وی بیان کرد: مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت در کشور عراق و نقاط مختلف ایران اسلامی صحنه های بی نظیری را خلق کرد و ضمن ناامید کردن دوباره ضدانقلاب و دولت های استکباری و خنثی شدن توطئه های آنها، خون این شهیدان بار دیگر اسلام و انقلاب را زنده کرد و برای همیشه در تاریخ به یادگار ماند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۴۶۵


ارسال