سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
فرماندار دلگان:
هشدارهای هواشناسی در دلگان را جدی بگیرید / بی احتیاطی و سهل انگاری منجر به خطر خواهد شد
 
مجتبی شجاعی گفت: با توجه به بارش های سهمگین، ممکنه هرگونه بی احتیاطی و سهل انگاری منجر به خطر شود.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ ضمن هشدار جدی به شهروندان و اعلام اماده باش صد درصدی به دستگاهای شهرستان، بیان کرد: طبق پیش بینی های هواشناسی ، سنگین ترین بارندگی های دهه اخیر از عصر روز جمعه تا یکشنبه ادامه خواهد داشت و طبق اعلام این اداره کل بارشها شدید و بیش از ۱۰۰ میلی متر پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: دستورالعملهای لازم توسط ستاد مدیریت بحران استان به شهرستانها ابلاغ و در شهرستان دلگان نیز جلسات کمیته بحران شهرستان برگزار و موارد مختلف به دستگاهها ابلاغ گردیده است.

این مسئول ادامه داد:مردم از هم اکنون هشدارها را جدی گرفته ، اکیدا از ترددهای بی مورد در حاشیه رودخانه ها و مسایل ها خودداری کرده و در نقاط روستایی و عشایری ، اهالی که سقف منازل آنها مشکل داشته و دیوارها خشت‌ و گلی و همچنین ناایمن هست در این‌چند روز تا پایان بخران جدی در منازل بستگان و همسایگانی که ساختمان آنها استاندارد هست سکنی گزینند.

وی ضمن باطل کردن کلیه مرخصی ها و ماموریت های مدیران، بیان کرد: دستگاههای مربوطه با پشتیبانی ادارات استانیشان آمادگی صد درصد برای مقابله با بحران پیش روی را داشته باشند.

شجاعی گفت: دامداران و عشایر گرامی از چرای دامها در مناطق بیابانی و مسیر رودخانه ها طی این چند روز خودداری و از اکنون علوفه مورد نظر را در محل نگهداری دام خود ذخیره داشته باشند.

شجاعی افزود: یقینا میزان و حجم بارندگی و رودخانه های خروشان منطقه در کنار زیرساختهای نسبتا ضعیف حوزه محورها و روستاها اگر با بی احتیاطی اهالی و عدم‌توجه به هشدارهای جدی ستاد بحران و همراه شود یقینا خسارت ها زیاد خواهد بو لذا سطح آمادگی ها به صورت عمومی در بدنه جامعه و در دستگاههای دولتی باید بسیار بالا باشد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت رعایت اصول پیشگیری و مقابله با بحران و اطلاع رسانی صحیح و همکاری مردم ، ان شالله مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۴۷۵
مرجع : صدای بلوچ


ارسال