سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
اولین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون، اولین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی روز گذشته با حضور معاون وزیر رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور افتتاح شد.

علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوردر جریان افتتاح اولین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای نامگذاری شده به نام سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت : تاکنون هیچ چهره سیاسی ، هنری ، دانشگاهی و فرهنگی نتوانسته جایگاه رفیعی که سردار سلیمانی دربین مردم بدست آورد را کسب کند چرا که مردم موضع دیانت و انسانیت راخوب می فهمند.

هاشمی پیام اجتماعات میلیونی که دررثای سردار سلیمانی شکل گرفت را اخلاق ، دیانت و انسانیت عنوان کرد و گفت: سردار سلیمانی پاک و زلال بود و قیمت خون خود را نزد خداوند بدست آورد. 
وی در جریان این افتتاح با توجه به تجهیزات کارگاه و استعداد منطقه برای اجرای المپیاد طلا و جواهرو سنگ های قیمتی در استان سیستان و بلوچستان قول مساعد داد.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور همچنین ازراه اندازی دپارتمان طلا و جواهر وسنگ های قیمتی برای آموزش مربیان سراسر کشور در سیستان و بلوچستان خبر داد.

علی اوسط هاشمی با اشاره به لزوم نوآوری در تولید محصولات و شناخت ذائقه خریدار بیان داشت : نیازهای بازار کار در صورتی که منطبق با قابلیت های منطقه ای باشد تحول بزرگی  در شرایط استان را در پی خواهد داشت و این مهم نیازمند آمایش مشاغل و کار پژوهشی است.

وی افزود : ما باید نگاهمان را از کارگاه ها فراتر ببریم و ظرفیت های استان و نیازهای همسایگان را در حوزه آموزشهای مهارتی بشناسیم و براساس آن برنامه ریزی مدون طراحی کنیم تا از شرایط کنون خارج شویم.

براساس این گزارش کارآموزان این آموزشگاه بعد از آموزش مشغول فعالیت میشوند و تولیدات آنها در بازارچه ای که به همین منظوردر استان راه اندازی شده و نیز بازارهای منطقه و کشور به فروش میرسد و یک تیم بازاریاب نیازهای بازارهای داخلی و خارجی را رصد میکند تا براساس آن محصولات تولید شوند.

گفتنی است ای کارگاه در دوشیفت صبح و عصر برای خانم ها و آقایان با ظرفیت 40 نفر در هرشیفت به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۴۹۰


ارسال