پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور خبر داد :
دپارتمان های تخصصی دریایی و روستایی در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود
 
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از راه اندازی دپارتمان های تخصصی دریایی و روستایی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، علی اوسط هاشمی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت ها مهارتی استان سیستان و بلوچستان گفت : استان سیستان بلوچستان به دلیل نوع پرداختن به مهارت از نظر من در جایگاه خوبی است.

هاشمی افزود : این استان اولین استانی است که دارای سند جامع مهارت آموزی است و این میتواند فرصتی برای شورای مهارت آموزی استان باشد چرا که باید نوع نگاه ما به مهارت تغییر کند تا بتوانیم نگاه جامعه را به ارزش مهارت آموزی تغییر بدهیم.

وی تدوین سند جامع مهارت آموزی استان را فرصت مغتنمی برشمردکه میتواند پایه بسیاری از تغییرات مطلوب در استان باشد.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با اشاره به ضرورت راه اندازی دپارتمان دریایی در استان بیان داشت : دپارتمان های بندری و صیادی و تفریحی با توجه به ظرفیت های منطقه از نیازمندی های استان است و ما از طریق راه اندازی آنها بدنبال استفاده بهینه از ظرفیت های موجود هستیم.

هاشمی خاطر نشان کرد : باتوجه به اینکه 51 درصد جمعیت استان را روستائیان تشکیل میدهند دپارتمان تخصصی روستایی با رویکرد بازگشت معکوس افراد از شهر به روستا نیز راه اندازی خواهد شد.

وی همچنین از میزبانی استان برای برگزاری المپیادکارهای ظریف فلزی و سنگی خبرداد و گفت : علاقمندانبه شرکت در المپیاد های جهانی المپیادکارهای ظریف فلزی و سنگی باید به استان سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۴۹۸


ارسال