پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
ادامه بارش آسمان در سیستان و بلوچستان؛
نیکشهر رکوردار بارش استان با 136 میلی متر باران/ بارندگی در بنت به 115 میلی متر رسید
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های بارانسنجی استان، بیشترین بارندگی سامانه بارشی با میزان 136 میلی متر در ایستگاه «دستگرد» از توابع بخش بنت شهرستان نیکشهر ثبت شده است.
محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: همانطور  که انتظار می رفت سامانه بارشی فراگیر تمام 20 شهرستان سیستان و بلوچستان را در برگرفت و همچنان در اکثر نقاط استان بارندگی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین بارندگی تا صبح امروز از ایستگاه «دستگرد» از توابع بخش «بنت» شهرستان نیکشهر با میزان 136 میلی متر گزارش شده است، افزود: 120 میلی متر از این میزان بارندگی در کمتر از 24 ساعت باریده که موجب آبگرفتگی و سیلابی شدن روخانه های محلی در این منطقه شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ایستگاه «بنت» نیکشهر نیز تا کنون 115، بزمان 64، «محمد آباد کورین» زاهدان 60، «گوهرکوه» خاش 53، «توکل آباد شورک» زاهدان 52.4، «چانعلی» زاهدان و شهر دلگان 47، «میرآباد» و «همت آباد کورین» در زاهدان و «نرون» و «چاه کمال» در خاش 46 میلی متر باران گزارش شده است.

حیدری با بیان اینکه در مرکز تحقیقات هواشناسی استان واقع در بلوار خلیج فارس نیز تا صبح امروز 41 میلی متر باران ثبت شده است، گفت: تا کنون از 17 ایستگاه بارانسنج شهرستان زاهدان بارندگی گزارش شده که همه بارندگی ها بیش از 20 میلی متر بوده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی، افزود: همچنان تا اوایل صبح یکشنبه سامانه بارشی در استان فعال است و بارش های قابل توجه به همراه دارد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به حجم بارندگی های استان توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب شود.

حیدری با بیان اینکه تأکید می شود از سفرهای غیر ضروری تا پایان فعالیت سامانه بارشی خودداری شود، گفت: در این مدت در تردد های جاده ای نیز با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات استان به دلیل شرایط بد جوی اکیداً خوداری شود.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه با کاهش محسوس دمای هوا احتمال ریزش برف در ارتفاعات مرکزی استان وجود دارد، گفت: مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در محورهای کوهستانی و لغزندگی برخی محورهای مناطق کوهستانی و سردسیر استان در روزهای آتی محتمل است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۵۱۷


ارسال