سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان از خالی بودن 40 درصد حجم مخازن و آمادگی سدهای مخزنی و تغذیه ای استان برای آبگیری خبر داد و گفت: حجم فعلی ذخیره سدهای سیستان و بلوچستان نسبت به سال آبی قبل 178 درصد افزایش داشته است.
اتابک جعفری در گفت وگو با عصرهامون، گفت: با شروع فعالیت سامانه بارشی قوی و هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر جاری شدن سیل و رواناب در سطح استان، تمامی امکانات لازم در جهت پیشگیری از خسارات احتمالی در نقاط آسیب پذیر مستقر شده است.

وی با اشاره به اینکه بارندگی از شب گذشته آغاز شده و در حال حاضر ادامه دارد، افزود: این سامانه یکی از قوی ترین سامانه های بارشی در سطح استان است که انتظار می رود حجم فعلی آب موجود در سدهای استان افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سدهای استان 60 درصد برآورد شده که این حجم نسبت به سال آبی قبل 178 درصد افزایش داشته است.

جعفری در پایان اضافه کرد: هم اکنون در استان سیستان و بلوچستان 7 سد مخزنی و 23 سد تغذیه ای درحال بهره برداری است که سدهای پیشين، زیردان، خیرآباد، شی کلک، ماشکید و چاه نیمه ها از مهم ترین آنهاست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۵۴۶


ارسال