دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱
چگونه با کودک پرحرف رفتار کنیم؟
 
یک روانشناس درباره پرحرفی کودکان و راهکارهای رفع آن توضیحاتی داد.
به گزارش عصرهامون، هانیه لواف روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار با‌شگاه خبرنگاران، درباره پرحرفی کودکان و راهکار برای رفع آن اظهار کرد: ابتدا باید علت پرحرفی ریشه یابی شود چراکه برخی از کودکان به دلیل اظطراب بالا پرحرفی می‌کنند، انرژی زیاد آنها و تحرکشان به همین دلیل است.

این روانشناس بیان کرد: برخی از کودکان بیش فعال هستند به همین دلیل پرحرفی می‌کنند که حتی وسط حرف طرف مقابل هم می‌پرند و نمی‌گذارند صحبت طرف مقابل تمام شود.

وی افزود: گاهی کودکان احساس تنهایی می‌کنند و می‌خواهند با صحبت کردن زیاد آن تنهایی و خلاء درونیشان را پر کنند همچنین گاهی اوقات کودکان پرحرفی می‌کنند تا توجه دیگران را جلب کنند و مرکز توجه دیگران قرار بگیرند.

لواف تصریح کرد: راهکار برای رفع این مشکل در کودکان بستگی به پیدا کردن علت پرحرفی دارد اگر کودکمان اضطراب دارد و پرحرفی می‌کند، اضطرابش را باید از بین ببریم.

این روانشناس گفت: اگر کودک احساس تنهایی می‌کند و یا برای جلب توجه پرحرفی می‌کند، ابتدا باید ببینیم با چه فردی زیاد صحبت می‌کند بعد آن فرد برای کودک زمان مناسب و با کیفیتی در روز صرف کند و از طریق بازی کردن توجه مثبت به کودک کند.

لواف با بیان اینکه والدین زمان مشخصی را برای گفت‌وگو با کودک قرار دهند، گفت: به عنوان مثال؛گفت‌وگو مامان دختری یا بابا پسری داریم که در چنین زمانی درباره مسائل مختلف با فرزندشان صحبت کنند، این اختصاص دادن زمان مشخص می‌تواند به کودک کمک کند.


وی با بیان اینکه بازی سکوت با فرزند پرحرفمان انجام دهیم، ادامه داد: یعنی در مدت زمان مشخصی هرکس بتواند سکوت کند برنده می‌شود همچنین بازی هایی که نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد را با کودک انجام دهید تا توجهش به بازی باشد و کمتر صحبت کند.

لواف خاطرنشان کرد: حتما باید علت، موقعیت و فردی که باعث می‌شود کودک پرحرفی کند شناسایی شود بعد از آن باید به دنبال راهکار برای رفع آن بگردیم. 

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۵۵۴


ارسال