جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
هشدار اداره کل حفاظت محیط زیست؛
300 تمساح خشمگین در کمین مردم سیل زده جنوبشرق کشور
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان نسبت به خطر حمله تمساح های سرگردان در مناطق سیل زده هشدار داد.
وحید پورمردان در گفت وگو با عصرهامون گفت: با هماهنگی های انجام شده و سلسه اقدامات صورت گرفته طی ماه های اخیر موفق شدیم تا گاندوهایی که عموماً در جنوب سیستان وبلوچستان زیست می کردند را به طور کامل مهار کنیم تا دیگر خطری برای بومیان نداشته باشند.
 
وی افزود: اما متاسفانه به دلیل بارندگی های شدید که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم بسیاری از سدها و رودخانه های منطقه در جنوب استان طغیان کرد که این امر طبیعتاً موجب می شود تا تمساح هایی که در پشت سدها نگهداری می شدند و یا اینکه در رودخانه بودند به سمت منازل مسکونی شناور شوند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان تاکید کرد: بر اساس آخرین سرشماری انجام شده تعداد 300 تمساح در منطقه وجود دارد که بر اثر سیلاب های تند منطقه پس از اصابت به موانع مختلف در مسیر، عصبانی و خشمگین شده اند که همین امر احتمال حمله گاندو به انسان را افزایش می دهد.
 
پورمردان هشدار داد؛ بومیان به خصوص در مناطق سیل زده تا اطلاع ثانوی از نزدیک شدن به گوال های آبگیری شده و محل هایی که به هر نحوی آب در آنها جمع شده خودداری کنند چرا که امکان دارد یکی از این 300 تمساح خشمگین و عصبانی با نزدیک شدن انسان ها احساس خطر کرده و به آنها حمله کند.
 
وی تاکید کرد: پرسنل این اداره کل و محیط بانان به طور کامل در آماده باش هستند تا در صورت مشاهده تمساح های سرگردان نسبت به زنده گیری آنها اقدام کنند و از مردم نیز تقاضا می شود تا به محض رویت گاندو، محل حضور آنها را به ادارات محیط زیست گزارش دهند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۶۵۹


ارسال