جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
هشدارهای بهداشتی دامپزشکی به دامداران در سیستان وبلوچستان
 
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت:با توجه به وقوع بارندگی های شدید و وقوع سیلاب ضروری است دامداران توصیه‌ها و هشدارهای بهداشتی دامپزشکی را جهت مصون ماندن سرمایه دامی خود اجرایی کنند.
مهدی حسینی در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به وقوع بارندگی های شدید و وقوع سیلاب در برخی مناطق استان و احتمال افزایش شیوع بیماریهای دامی به علت تغییرات آب و هوایی و کمبود مواد غذایی مناسب دامداران باید با اکیپ های اعزامی مبارزه با بیماریهای دامی برای مایه کوبی دامها همکاری کنند.

وی بیان کرد: دامداران باید میزان و محل دقیق تلفات دام و طیور راسریعا به اکیپ های دامپزشکی اطلاع رسانی کرده و همکاری جدی در دفن بهداشتی تلفات داشته باشند و از رها سازی تلفات در محیط جدا خودداری کنند.

به گفته مدیرکل دامپزشکی استان، دامدارن باید پس از فرو کش کردن سیل، نسبت به ضد عفونی کردن درب ورودی و محوطه دامداری اقدام و درصورت اعمال مقررات بهداشتی – قرنطینه ای باید نهایت همکاری را با ادارات دامپزشکی شهرستان داشته باشند.

شایان ذکر است سامانه اطلاع رسانی 1512 و سامانه پیامکی 30006707110110 اداره کل دامپرشکی در سطح استان آماده دریافت نظرات، گزارشها و پیشنهادهای مردمی می باشد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۶۶۰


ارسال