پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
عزم جزم سپاه برای امداد رسانی به سیل زدگان در سیستان و بلوچستان؛
از ارسال 10هزار بسته حمایتی برای سیل زدگان تا کمک به بازسازی مناطق آسیب دیده
 
جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه از ارسال 10هزار بسته حمایتی برای سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: به مردم این اطمینان را می دهیم که سپاه همچون گذشته تا آخرین لحظه کنار مردم خواهد ماند.
سردار امان الله گشتاسبی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج از اولین ساعات سیل در سیستان و بلوچستان برای کمک به مردم در منطقه بوده اند، گفت: از چند روز قبل از سیل اقدامات سپاه برای کاهش خسارات احتمالی آغاز شده و با انجام رصد و پایش مستمر مناطق پرخطر شناسایی شد تا در کنار رفع مشکلات موجود برنامه ریزی لازم برای امداد رسانی نیز انجام شود.

جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه بیان کرد: از لحظه وقوع سیل پرسنل رسمی، بسیجیان و گروه های جهادی با تمام قوا برای یاری مردم در منطقه حاضر بوده و با استفاده از تمام توان خود امداد رسانی به سیل زده ها و اقدامات لازم برای پیشگیری از بروز خسارات بیشتر را آغاز کردند.

گشتاسبی با اشاره به دیگر اقدامات سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، اذعان کرد: تخلیه آبها، کمک به دامداران برای خروج دامها از مناطق خطرناک، کمک به شهروندان گرفتار در سیلاب و همچنین تامین آب شرب، غذا و اقلام مورد نیاز مردم از دیگر اقداماتی است که از ابتدای وقوع سیل تاکنون انجام شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 65 گروه جهادی بالغ بر 3هزار و 250 نفر در منطقه حاضر هستند همچنین از شهرستان های چون زاهدان و منطقه سیستان که کمتر درگیر سیلاب بودند 100گروه جهادی دیگر ثبت نام کرده و آماده حضور در منطقه هستند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به حضور تیم های تخصصی پزشکی، دامپزشکی و مهندسی در مناطق سیل زده، خاطرنشان کرد: با فروکش کردن آب در روستاهایی که در محاصره سیل میباشند امداد رسانی ادامه خواهد یافت هرچند یک بالگرد به همراه 75خودروی تاکتیکی سبک و سنگین در حال امداد رسانی به مردم هستند.

وی تصریح کرد: هر آنچه در منطقه موجود بوده پای کار آمده و امداد رسانی به شهروندان با جدیت در حال انجام است.

جانشین قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه 10هزار بسته معیشتی شامل برنج، ماکارونی، روغن، رب و حبوبات برای سیل زدگان ارسال شده است، گفت: پنج هزار تخته پتو و هزار سری لوازم اولیه شامل روفرشی، پیک نیک، بخاری و ظروف نیز با هزینه 30میلیارد ریال، بین سیل زدگان توزیع شده است.

 وی در پایان با تاکید بر اینکه تا بازسازی منازل تخریب شده در کنار مردم خواهیم ماند، اذعان کرد: در حال حاضر امداد رسانی در اولویت کاری ماست اما پس از فرو کش کردن آب و با حضور گروه های جهادی کار ساخت منازل تخریب شده و زیرساخت های آسیب دیده با همکاری سایر دستگاه ها آغاز خواهد شد و به مردم این اطمینان را می دهیم که سپاه همچون همیشه تا آخرین لحظه کنار آسیب دیدگان خواهد ماند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۶۶۱


ارسال