پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری سیستان و بلوچستان:
ثبت‌نام غیرحضوری کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت‌بار فراهم شد
 
تیمور باقری گفت: به منظور تسهیل در ثبت ‌نام کارت هوشمند رانندگان و مالکان وانت‌بار برون‌شهری، امکان ثبت‌نام غیرحضوری از طریق مراجعه به پرتال سامانه کارت هوشمند، فراهم شده است.
 تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری استان در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه براساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل‌ و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا منوط به استفاده از اسناد حمل است، افزوذ: سازمان متبوع به منظور ساماندهی و ایجاد نظم در چگونگی بهره ‌برداری و تردد وانت ‌بارها، ارتقای سطح ایمنی در جاده‌ها و ساماندهی ناوگان فعال در حمل و نقل برون‌ شهری،  تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان را مورد توجه قرار داده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت‌ بارها براساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل انجام شود، همه رانندگان و مالکان وانت ‌بار برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری باید اسناد حمل لازم از جمله کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار و بارنامه را دریافت کنند.

معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به منظور رفاه حال فعالان این حوزه، امکان ثبت‌نام غیرحضوری رانندگان و مالکان وانت‌بار که تاکنون نسبت به دریافت کارت هوشمند اقدام نکرده‌اند با مراجعه به قسمت خدمات غیرحضوری در پرتال سامانه کارت هوشمند به آدرس  www.smartcard.rmto.ir فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هزینه صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان هر یک ۲۰ هزار تومان تعیین شده است، گفت: برای رانندگان وانت داشتن حداقل سن ۲۳ سال، گواهینامه رانندگی مجاز، دارا بودن مدرک تحصیلی پایان ابتدایی و یا نهضت سوادآموزی، برگ سلامت جسمی و روحی،  گواهی عدم اعتیاد و سوء پیشینه، ارائه اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه، کارت ملی و پایان خدمت (یا معافیت دائم)، ۲ قطعه عکس الزامی است.

باقری در پایان خاطر نشان کرد: همچنین برای صدور کارت هوشمند ناوگان وانت، ارائه کارت وسیله نقلیه، گواهی معاینه فنی مجاز و معتبر، بیمه نامه شخص ثالث معتبر  مورد نیاز و حداکثر سن قابل قبول برای ناوگان ۲۰ سال در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۶۸۸


ارسال