پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه گفت: سبزپوشان سپاه پاسداران از دقایق ابتدایی وقوع سیلاب جهت امدادرسانی در منطقه حاضر شدند و این قول را می دهیم تا بازگشت شرایط عادی در کنار سیل زدگان خواهیم بود.
شهرام اسکندری در گفت گو با عصرهامون افزود: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از ابتدای شروع بارندگی و آبگرفتگی با اعزام بیش از 100 دستگاه ماشین آلات مهندسی و بکارگیری نیروهای حوزه سرزمینی و اعزام نیرو از استان های همجوار به کمک سیل زدگان شتافت.
 
وی ادامه داد: از روز یکشنبه نیز امدادرسانی ها به وسیله بالگرد آغاز شد و تا امروز ده هزار بسته معیشتی شامل برنج، روغن، رب، ماکارونی و...، ده هزار انواع کنسروجات و آب معدنی، پنج هزار تخته پتو و هزار سری لوازم گرمایشی مانند والور، بخاری، پیک نیک و زیرانداز به مناطق آسیب دیده از سیل ارسال شده و در حال توزیع است.
 
به گفته معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه؛ در برخی از مناطق که امکان تردد زمینی وجود دارد امدادرسانی با قوت در حال انجام است و مناطقی مانند دشتیاری، پلان، اورکی در جنوب سیستان وبلوچستان که راه های مواصلاتی کماکان مسدود است به وسیله بالگرد کار امدادرسانی و توزیع مایحتاج اولیه در حال انجام است.
 
اسکندری تاکید کرد: تا امروز بیش از 200 روستا راه مواصلاتی آن مسدود بوده و دارای شرایط حاد هستند اما با تمام امکانات در خدمت آنها هستیم و کاستی های مناطق رصد شده و در اسرع وقت خدمت رسانی انجام می شود.
 
وی تاکید کرد: در چهار منطقه سیل زده نیز با دایر کردن آشپزخانه های سیار مشغول پخت و توزیع غذای گرم هستیم که این روند تا یک ماه آینده و بازگشت به شرایط عادی ادامه دارد و سپاه تا آخرین لحظه در کنار سیل زدگان خواهد بود.
 
وی تصریح کرد: روند خدمت رسانی ها در بالاترین رده های سپاه پاسداران نیز در حال رصد میدانی است که صبح امروز نیز فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی زمینی سپاه در منطقه حاضر شده و از نزدیک آخرین وضعیت را بررسی و دستورات لازم برای تسریع در روند خدمت رسانی را صادر می کنند.
 
وی گفت: تمام ظرفیت های نیروی زمینی و سپاه به منطقه اعزام شده و در اختیار مردم قرار داده شده است که برنامه ریزی کرده ایم تعدادی دستگاه لجن کش و پمپ های سیار به منطقه اعزام شود تا کار تخلیه آب از منازل مردم نیز آغاز شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۰۶


ارسال