پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان وبلوچستان:
150 میلیارد تومان خسارت اولیه سیلاب به محورهای مواصلاتی در شمال استان/محور ارتباطی 10 روستا همچنان مسدود است
 
ایوب کرد گفت: بر اساس برآوردهای اولیه، بارندگی های سیل آسا تاکنون 150 میلیارد تومان خسارت به بدنه جاده ها و ابنیه فنی راه های نیمه شمالی استان وارد شده است.
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون افزود: بر اساس برآوردهای اولیه بارندگی های سیل آسا از 20 تا 22 دی ماه جاری تاکنون150 میلیارد تومان خسارت به محورهای مواصلاتی نیمه شمالی استان وارد شده که تخریب شانه راه‌های اصلی و فرعی، آب بردگی محورها، آسیب به رویه آسفالت، تخریب پل‌ها و سازه های کمکی، از جمله مهمترین خسارات وارده می باشد.

وی با بیان اینکه روند خدمات رسانی در محروها همچنان ادامه دارد، گفت: 30 اکیپ راهداری این اداره کل به همراه 100 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین از زمان بروز سیلاب تاکنون در طول محورهای مواصلاتی نیمه استان مشغول به فعاليت هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه از بازگشایی کامل کلیه محور مواصلاتی اصلی و فرعی درگیر سیلاب نیمه شمالی استان خبر داد و بیان کرد: با فروکش کردن سیلاب و تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی حوزه تحت پوشش این اداره کل باز و تردد ایمن و روان در آنها برقرار است.

وی رها سازی بیش از 30 خودرو گرفتار سیلاب و نجات سرنشینان آنها و همچنین امدادرسانی به موقع و سریع جهت انتقال بیمار دیالیزی در یکی از روستاهای اطراف میرجاوه و نجات جان مادر باردار در یک از روستاهای اطراف مهرستان را از دیگر اقدامات قابل تقدیر نیروهای راهداری در سیلاب اخیر عنوان کرد.

کرد با اشاره به قطع ارتباط 125 روستا در اثر سیلاب و طغیان رودخانه های محلی و در برخی مناطق بارش سنگین برف، گفت: با تلاش همکاران ما در حال حاضر ارتباط 115 روستا برقرار و راهداران مشغول بازگشایی راه های دسترسی 10 روستای دیگر هستند که این مسیر ها نیز تا 24 ساعت آینده بازگشایی خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۲۵


ارسال