پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ,27 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مجتبی شجاعی گفت: بر اثر بارندگی های چند روز گذشته حدود 4هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی در شهرستان دلگان از بین رفته است.
مجتبی شجاعی در گفت وگو با عصرهامون گفت: با توجه به هشدارهایی که پیش از آغاز بارندگی اعلام شده بود تمامی تدابیر لازم برای کاهش تلفات بارندگی صورت گرفت که خوشبختانه در زمان بارش ها، خدمات عمومی در این شهرستان از قبیل سوخت رسانی، برق رسانی و... بدون وقفه به مردم ارائه شد.
 
وی ادامه داد: ماحصل این بارندگی ها تنها طی 35 ساعت بارش 117 میلی متری را ثبت کرد که بر اساس آمار موجود، کل بارندگی های سیستان وبلوچستان در سال گذشته 113 میلی متر بوده است اما شهرستان دلگان رکوردشکنی کرد.
 
فرماندار دلگان تصریح کرد: در پی این بارندگی ها حدود 4هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان به طور کامل نابود شد و خسارت زیادی به مردم و تاسیسات کشاورزی وارد کرد.
 
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ادامه داد: تعداد زیادی از دام های سبک که تنها دارایی دامداران منطقه بود در این سیلاب از بین رفت اما حجم خسارت وارد شده به زیرساخت های جاده ای و راه های مواصلاتی بسیار بیشتر است که باید به طور دقیق بررسی شود.
 
به گفته شجاعی؛ در بارندگی های چند روز گذشته 17 تیر برق در بخش مرکزی آسیب جدی دید و کنده شد اما با توجه به اینکه قبل از آغاز سیلاب تدابیر لازم اندیشیده شد بلافاصله جایگزین و برق منطقه وصل شد.
 
رئیس شورای تامین شهرستان دلگان تاکید کرد: یکی از اولویت های اصلی ما حفظ سلامت و جان شهروندان بود که در همین راستا جان 27 فرد گرفتار در سیلاب نجات داده شد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۷۲


ارسال