جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
کاهش 3 تا 6 درجه ای دمای هوا در جنوب شرق
یخبندان شبانه در سیستان و بلوچستان تشدید می شود
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از عصر امروز با تشدید جریانات شمالی و وزش بادهای سرد شمالی دمای هوای استان بین 3 تا 6 درجه کاهش می یابد و یخبندان شبانه تشدید می شود.
علی ملاشاهی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: انتظار می رود در این مدت وزش باد شدید با سرعت 40 تا 70 کیلومتر بر ساعت در شمال، مرز شرقی، برخی نواحی مرکزی، نوار غربی و سواحل استان روی دهد که پیامد آن خیزش گردوخاک و کاهش دمای هواست.

وی با بیان اینکه مصرف حامل های انرژی  در استان افزایش خواهد یافت، گفت: توصیه می شود تدابیر لازم برای تأمین، مدیریت و مصرف بهبنه انرژی در بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی اتخاذ شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: به کشاورزان، گلخانه داران و باغداران استان توصیه می شود اقدامات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات خود را در دستور کار قرار دهند.

ملاشاهی در بخش دیگری از تضعیف فعالیت سامانه بارشی کم دامنه طی عصر امروز خبر داد و گفت: این سامانه در بخش هایی از نیمه جنوبی استان بارش هایی داشته که حجم این بارش ها در محدوده 10 میلی متر و کمتر از آن بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۷۶


ارسال