جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
مدیرکل کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان خبر داد
حضور تیم امداد فرهنگی کانون در مناطق سیل زده‌ جنوب استان
 
معصومه هادی گفت: شرایط جسمی و روح لطیف کودکان در حوادث شکننده‌تر است و مراقبت ویژه از آنان بسیار حیاتی است.
معصومه هادی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: با عنایت ویژه‌ مدیرعامل و معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری، تیم امداد فرهنگی کشوری جهت هماهنگی و اعزام به مناطق سیل زده‌ جنوب استان امروز وارد استان می شوند.

معصومه هادی از دلگان، دشتیاری و زرآباد به عنوان مقاصد اولیه‌ این گروه فرهنگی نام برد و افزود: پس از اجرای برنامه در این مناطق و بنا به ضرورت برنامه های این گروه در محل های دیگری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه در هنگام بروز حوادث طبیعی، کودکان آسیب پذیرتر اند و شرایط جسمی و روح لطیف آنان در مواجهه با این رخدادها شکننده تر است، اظهار کرد: مراقبت ویژه از این سرمایه های ملی را یک امر ضروری است، لذا انجام برنامه های گوناگون فرهنگی، هنری و ادبی در قالب قصه گویی، شعرخوانی، بازی، اهدای کتاب و اسباب بازی به مخاطبان از جمله ویژه برنامه هایی است که در همین راستا برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

هادی هم‌چنین از هماهنگی های انجام شده با ستاد بحران استان، استانداری، فرمانداری ها و آموزش و پرورش مناطق آسیب دیده خبر داد و خاطرنشان کرد: تیم مذکور برنامه های خود را در روزهای آینده در دشتیاری، دلگان و زرآباد اجرا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آسیب جدی به جاده ها و پل ها، امکان حضور تماشاخانه‌ سیار وجود ندارد و همکاران با استفاده از ظرفیت کتاب خانه‌ی سیار به این مناطق سفر خواهند کرد.

گفتنی است تیم امداد فرهنگی کانون پیش از این در سال گذشته، نخستین سفر رسمی خود در کشور را به سیستان و بلوچستان انجام داد و با حضور در روستاهای استان خاطرات خوشی را برای کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آنان رقم زد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۷۹


ارسال