يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد:
پخت روزانه 40 هزار پرس غذا برای سیل زدگان سیستان وبلوچستان با پشتیبانی سپاه پاسداران
 
سردار غلامرضا سلیمانی گفت: در حال حاضر روزانه 10هزار وعده غذا به همت مردم منطقه و پشتیبانی سپاه پاسداران میان مردم سیل زده جنوب سیستان وبلوچستان پخت و توزیع می شود که به زودی به 40هزار وعده می رسد.
به گزارش عصرهامون؛ سردار سلیمانی که صبح امروز به منظور بازدید از آخرین وضعیت خدمات رسانی به سیل زدگان وارد سیستان وبلوچستان شده بود با حضور در جمع مردم از نزدیک مشکلات را بررسی و با آنها گفت وگو کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: از آنجا که معیشت عموم مردم این منطقه بر پایه کشاورزی و دامداری است خسارت های زیادی به دام و باغات و زمین های کشاورزی آنها وارد شده که باید جبران شود.

وی افزود: خوشبختانه از همان ابتدای آغاز بارندگی با فراخوانی که به گروه های جهادی بسیجی و نواحی سپاه و پایگاه های مقاومت داده شد خدمات خوبی به مردم ارائه شد و از وقوع حوادث تلخ و تلفات جانی جلوگیری بعمل آمد.
 
وی تاکید کرد: در حال حاضر هم حدود 3هزار و 500 نیرو در قالب گروه های جهادی در مناطق سیل زده مشغول فعالیت هستند و 10 تیم پزشکی و یک بیمارستان صحرایی سپاه که پرسنل آن از مرکز اعزام شده اند در منطقه مستقر است تا به مردم سیل زده خدمات رسانی مطلوبی انجام شود.

به گفته سلیمانی؛ هم اکنون با تلاش خیران و پشتیبانی سپاه پاسداران روزانه 10هزار وعده غذا پخت و بین مردم توزیع می شود که به زودی با استقرار تجهیزات آشپزخانه ای از دو استان دیگر، تعداد 30هزار پرس به این رقم اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به مسدود بودن راه های مواصلاتی میان روستاها تصریح کرد: بازگشایی مسیر تردد و ارتباط با 300 روستای سیل زده جزو اولویت های سپاه است و تا تحقق این امر قرارگاه قدس به وسیله بالگردهای سپاه مایحتاج اولیه نظیر آب معدنی، بخاری، پتو، کنسروجات و سایر اقلام مورد نیاز به دست مردم این مناطق می رساند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۷۸۲


ارسال